انتظارات شورای شهر مهاباد از شهردار جدید اعلام شد

شناسهٔ خبر: 07FD4156 -
شورای اسلامی شهر مهاباد در پیامی که در مراسم معارفه شهردار جدید این شهر قرائت شد انتظارات خود از شهردار جدید مهاباد را تشریح کرد.

به گزارش هاناخبر ،متن پیام  شورای اسلامی شهر مهاباد که توسط ابراهیم کریمی سخنگوی شورا قرائت شد به شرح زیر است:

شهروندان سرافراز مهاباد همیشه آباد

مسئولان محترم استانی ، شهرستان و حضار محترم

سلام علیکم ،

با درود به روح پرفتوح امام راحل (ره) و آرزوی طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری ؛ و اعلام همبستگی دوباره با آرمان‏های نظام مقدّس جمهوری اسلامی ، اعضای شورای اسلامی شهر در دوره پنجم مراتب قدردانی خود را از عموم شهروندان عزیز ، روحانیون معزز ، بازاریان ، دانشگاهیان ، فرهنگیان ، کارگران و کارمندان و کلیه خواهران و برادران به واسطه انتخاب خدمتگزاران خود در عرصه شورای اسلامی اعلام می‏نماییم و با تمام توان تلاش خواهیم کرد برگزیده شایسته‏ ای برای مردم شهرمان باشیم و بر پیمانمان برای ارتقا و آبادانی شهر با شما استوار بمانیم . امیدواریم لایق خدمتگزاری مهاباد و مهابادیان در عرصه شورای اسلامی شهر باشیم و از این مراحل در پیشگاه باری تعالی در صحنه خدمت به شما روسفید بیرون بیاییم .

به استحضار می‏ رساند در اولین مرحله کاری که انتخاب شهردار بوده شورای شهر با رعایت اصل تعهد و تخصص ‏گرایی با اعلام فراخوان از تمامی متقاضیان که توانایی تصدی پُست شهردار را دارند دعوت به عمل آورده و با طی یک روال دقیق و کارشناسانه در راستای اهداف وعده داده شده ، در سه مرحله اقدام به گزینش متقاضیان نمودیم و در هر مرحله ، مباحثِ تخصصی‏ تر و عینی ‏تر را مدنظر قرار داده‏ ایم و نهایتاً نسبت به انتخاب شهردار بر پایه معیارهای آیین‏ نامه اجراییِ ، شرایط احراز تصدی سِمت شهردار ، به صورت کلی و معیارهای تعریف شده توسط شورا به صورت تخصصی از قبیل تسلط بر قوانین ، شخصیت و عوامل شخصیتی در خور جایگاه شهردار ، ابتکار و خلاقیت ، راه‏کارهای اجرایی برای نیل به اهداف و سوابق مدیریتی ، طی فرآیندی طولانی و اتخاذ نگاهی همه‏ جانبه با تأکید بر وضعیت موجود اقدام نمودیم .

ضمن تقدیر و تشکر و سپاس از تمام عزیزانی که به آگهی فراخوان شورای اسلامی شهر مهاباد در جهت انتخاب شهردار لبیک گفتند ، ماحصل جلسات مکرر و مشاوره با کارشناسان مجرب و متعهد شهر ، انتخاب جناب آقای دکتر کامران علیزاده ‏آذر ، به عنوان شهردار شهر مهاباد بود . دکتر کامران علیزاده ‏آذر ، فرزند همین آب و خاک ، برآمده از دل همین مردم و یکی از نخبگان شهر می‏ باشد ایشان دارای تحصیلات معماری و با دارا بودن مدرک دکترای شهرسازی ، عضویت هیئت علمی دانشگاه و یک دوره سابقه شورایی در دوره چهارم و چندین پروژه اجرایی و پژوهشی ، اعضای شورای شهر را مُجاب نمودند که انتخاب ایشان می ‏تواند راهگشا و امیدبخش برای شهرمان باشد . لذا اعضای شورا به اتفاق آراء نسبت به انتخاب ایشان اقدام نموده و ردای مسئولیت شهردار را بر تن ایشان نشاندند .

انتـظار ما از روز اول شروع فعالیت ایشان عبارتست از :

پاسداشت اصل شفافیت همه‏ جانبه ، بهسازی سیستم اداری و مالی ، ساماندهی و رفع مشکلات شهری و حرکت در راستای ارتقا و آبادانی شهر و مشخصاً افزایش سرانه‏ ها در حوزه‏ های ذی ربط و در این راستا ضمن حمایت همه جانبه فکری و اجرایی از ایشان اعلام می‏ داریم که وظایف نظارتی را به صورت مستمر و مؤثر انجام خواهیم داد تا اعتماد شهروندان به مجموعه شهرداری بازگردانیده شده و به حد اعلای خود برسد در این راستا خود را بی ‏نیاز از مشورت‏ های خالصانه و متعهدانه شهروندان نمی‏ بینیم و بر تمام خواسته ‏های بر حقشان که در توان شهرداری باشد اصرار می‏ کنیم و بدیهی است در صورت عدم تحقق مطالبات هیچ عذری را نخواهیم پذیرفت ، ضمن تبریک مجدد به جناب آقای دکتر کامران علیزاده‏ آذر ، خلاصه‏ ای از وضعیت فعلی شهرداری توسط ایشان به اختصار بحضور شهروندان ارایه می ‏گردد .

با توجه به اراده جمعی شورای دوره پنجم و امید به بهره‏ گیری از تخصص و تعهد شهردار منتخب و حمایت همه جانبه مردم ، امید داریم این کشتی فعلاً به گل نشسته را به سر منزل مقصود برسانیم . امید داریم مردم با مشارکت و پرداخت سهم عوارض و هم ‏اندیشی و همفکری مجموعه شورا و شهرداری را در طی این مسیر ، حامی و پشتیبان باشند .

ضمن تقدیر و تشکر و سپاس از زحمات اعضای شوراهای ادوار گذشته و شهرداران ، بویژه در دوره چهارم ، برای شهردار محترم هم آرزوی موفقیت و سربلندی داریم و بر عهدمان با شما مردم عزیز استوار و پابرجا می‏ مانیم امیدواریم در پیشگاه باری تعالی مؤید و سرفراز باشیم .

والسلام‏ علیکم و رحمته‏ الله و برکاته –

سخنگوی شورا  به نمایندگی از طرف شورای اسلامی شهر مهاباد در دوره پنجم

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =