یکی از مشکلات مهم بیمه خبرنگاران حل شد/ امضای بخشنامه تفاهم نامه معاونت مطبوعاتی و سازمان تامین اجتماعی

شناسهٔ خبر: 109A3992 -
بخشنامه مرتبط با تفاهم نامه فیمابین معاونت مطبوعاتی و سازمان تامین اجتماعی امضا و به ادارات کل بیمه ای سراسر کشور ابلاغ شد.

فردین کمانگر در گفتگو با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: در پنجمین برگزاری بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور که زدا معاون بیمه ای و قریب مدیرکل دفتر فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در غرفه آتیه حضور پیدا کردند و در حضور خبرنگاران خبر امضای این دستور اداری منتشر شد.

مدیر خانه مطبوعات کشور افزود: در این دستور اداری آمده است که برابر ماده ۳ تفاهم نامه شعب ۸ و ۲ تهران بزرگ به ترتیب واقع در محدوده شرق و غرب تهران به عنوان شعب منتخب جهت ارسال لیست و حق بیمه کارگاه های فعال در حوزه مطبوعات به صورت متمرکز تعیین می گردند در عین حال درخصوص سایر ادارات کل استان ها، انتخاب شعبه متمرکز براساس درخواست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و توافق با اداره کل تامین اجتماعی استان مطابق با ضوابط این دستور اداری بلامانع است.
کمانگر افزود: برابر ماده ۴ تفاهم نامه نظر به اینکه ماهیت کار مطبوعات به گونه ای است که برخی از کارکنان مربوطه آنها می بایست در بیرون از محل کار گاه اصلی فعالیت نمایند. لذا درخصوص افراد یادشده احراز رابطه مزدبگیری صرفا منوط به حضور مستمر در محل کار نبوده و ارائه مستندات از قبیل قرارداد همکاری فیمابین، فیش حقوقی، لیست های بیمه ای کارکنان و ... تحویل آن به صورت متفقا و یا مشترکا در زمان مراجعه بازرس به کارگاه به عنوان سند و تاییدیه اشتغال به کار آنان محسوب می گردد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =