بخش اول:مشروح گفتگوی ویژه مدیر آموزش و پرورش بوکان با خبرنگاران هاناخبر

احداث اردوگاه دانش آموزی در بوکان

شناسهٔ خبر: 423D113E -
مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت: احداث اردوگاه دانش آموزی همواره یکی از مطالبات دیرینه دانش آموزان دیروز و امروز شهرستان بوکان بوده است.

سلیمان مام عزیزی با حضور در دفتر پایگاه خبری هاناخبر در نشست خبری با خبرنگاران این مجموعه خبری به مهم‌ترین اهداف برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: این اهداف شامل «غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان به منظور رشد همه جانبه شخصیت آنان»، «ایجاد زمینه‌های لازم به منظور تقویت و تأمین سلامت جسمانی و روانی دانش‌آموزان»، «فراهم‌سازی زمینه‌های جلب مشارکت دانش‌آموزان جهت شرکت عملی آنها » و «تقویت روحیه خودیاری و همیاری و مسئولیت‌پذیری در دانش‌آموزان» است.

مدیرآموزش و پرورش بوکان ادامه داد: برنامه‌های تابستانی اوقات فراغت در 5 محور شامل «مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی»، «مهارت‌های فرهنگی،  هنری و فعالیت‌های نشاط آور و شادی بخش»، «مهارت‌های حرفه‌ای»، «مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی» و «مهارت‌های ورزشی و سلامت» پیش‌بینی شده است.

مام عزیزی گفت: از تعداد پایگاه‌های تابستانی تشکیل شده در سال ۹۷ حدود 90 درصد در سطح شهر و 6 پایگاه در مدارس پرجمعیت روستایی فعالیت می کنند.

وی گفت: امسال در برگزاری برنامه های پایگاه های تابستانی از پتانسيل افرادي استفاده كرده ايم كه فرهنگي نيستند و نيرو هايي را خارج از مدرسه مورد استفاده قرار داده ايم كه در زمينه هاي فرهنگي و هنري به عنوان مربی كمك مي كنند و در حال تدريس هستند .

 مدیر آموزش و پرورش بوکان یادآور شد: شهرستان بوکان به لحاظ موقعیت کم نظیر، مناظر طبیعی و تفرجگاه های خدادادی با شرایط جوی مناسب و تابستان بسیار زیبا و مطبوع محل مناسبی برای ایجاد اردوگاه های تربیتی و دانش آموزی است.
وی تصریح کرد: احداث اردوگاه دانش آموزی همواره یکی از مطالبات دیرینه دانش آموزان دیروز و امروز شهرستان بوکان بوده است که در چند دهه گذشته از چنین مکان مهمی بهره مند نبوده ایم و  اقدام عملی در راستای تحقق این خواسته صورت نگرفته بود.
مام عزیزی افزود: احداث اردوگاه دانش آموزی یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش شهرستان بوکان از سال  گذشته تاکنون بوده است که باعث می شود تا مربیان امکان بیشتری برای اجرای برنامه های فرهنگی مورد نظر برای دانش آموزان داشته باشند.
وی گفت: نبود اردوگاه دانش آموزی در شهرستان بوکان در حالي كه بهترين اردوگاه در شهرستان هاي شاهيندژ ،مهاباد،تكاب،مياندوآب و همچنین سقز از استان كردستان در چند کیلومتری ما از آن بهره مند هستند موجب شده که دانش آموزان نتوانند از برنامه های تربیتی آن استفاده کنند؛ این درحالی است که اردوگاه های دانش آموزی با توجه به کارکردهای خود می توانند در بالا بردن فرهنگ اجتماعی و اعتقادی دانش آموزان نقش آفرین باشند.
 پیگیری های بسیار جدی در زمینه ایجاد اردوگاه دانش آموزی بوکان خوشبختانه  به نتیجه رسیده است که پیگیری های مستمر و همکاری مسئولین شهرستان بویژه فرماندار محترم جای بسی تقدیر را دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =