پدری بوکانی سه قلوهای خود را در کوچه رها کرد /بهزیستی: عمل این پدر کودک آزاری است

شناسهٔ خبر: 593A9458 -
به دنبال رها شدن سه نوزاد در یکی از مناطق بوکان، رئیس اداره بهزیستی این شهر گفت: پدر این سه نوزاد، فرزندان خود را به علت اختلافات خانوادگی در کوچه رها کرده است.

به گزارش هاناخبر ،شب چهارشنبه 16 آبان ماه سه نوزاد سه قلو در حالی که در یکی از کوچه های شهر بوکان رها شده بودند پیدا شدند و به بیمارستان منتقل شدند.  "لقمان سورانه" مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان ضمن تایید این خبر به خبرنگار هاناخبر گفت: حال عمومی هرسه نوزاد مساعد است و در حال حاضر در بخش نوزادان بیمارستان نگهداری می شوند.

وی گفت: سه قلوهای انتقال داده شده به بیمارستان یکی پسر و دو قلوی دیگر دختر هستند.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان افزود: یکی از دخترها دچار کم خونی بود که  بعد از تزریق خون در حال حاضر در وضعیت نرمال قرار دارد.

سورانه تاکید کرد:سه نوزاد مشکل جسمانی خاصی ندارند و به تغذیه آنها به خوبی رسیدگی می شود. زمان انجام  آزمایش بیماریهای واگیردار این سه نوزاد فرا رسیده است د که فردا صبح انجام می شود.

وی در پایان گفت: نوزادها توسط پلیس به بیمارستان آورده شده اند و دستور بستری ندارند اما بیمارستان به حسب وظیفه خود آنها را تحت مراقبت درمانی قرار داده است و فردا با آماده شدن حکم قضایی آنها را به بهزیستی تحویل می هد.

"خالد احمدنژاد" رئیس اداره بهزیستی شهرستان بوکان، در همین ارتباط به خبرنگار هاناخبر گفت: هویت پدر و مادر این نوزادها مشخص است و این سه نوزاد قربانی اختلافات خانوادگی بین والدین خود شده اند.

وی افزود: این زن و شوهر بوکانی که با یکدیگر اختلاف دارند قبلا به اداره بهزیستی آمده بودند مردی که از همسر دوم خود صاحب سه نوزاد سه قلو شده است، به علت اختلافات خانوادگی سه نوزاد خود را در کوچه رها کرده است.

احمد نژاد گفت: پدر این نوزادها علی رغم توانایی مالی حاضر به قبول سرپرستی این کودکان نیست و مادر نوزادها بر نگهداری فرزندانش اصرار دارد.

احمدنژاد بیان کرد: منتظر اعلام نظر دادستان در این زمینه هستیم اما چون پدر و مادر این نوزادها مشخص هستند حتی در صورت جدایی پدر این سه نوزاد موظف است که برای نگهداری نوزادانش پرستار اختیار کند.

وی افزود: رها کردن این نوزادن در کوچه در حقیقت مصداق کودک آزاری و جرم است و این سه نوزاد تا روز شنبه در بیمارستان نگهداری می شوند تا دادگاه این کودک آزاری را بررسی کند.

احمد نژاد تاکید کرد: بهزیستی امکانات لازم برای نگهداری این نوزادان در اختیار دارد و برای نگهداری آنها نیاز به دستور دادگاه داریم، هر چند مادر این سه نوزاد نشان داده است تحت هیچ شرایطی حاضر به واگذاری فرزندانش به بهزیستی نیست.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 1 =