روایت بانوی کارآفرین کردستانی که مشکلات زندگی را به فرصت تبدیل کرد

شناسهٔ خبر: 0086E5D4 -
خانم آزاده مرادی یکی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بوده که مشکلات زندگی، بیماری و زندان او را برای رسیدن به کارآفرینی و اهدافش متوقف نکرد.

به گزارش هاناخبر ،

اشتغال زایی و رساندن خانواده های تحت حمایت به خودکفایی از برنامه های اصلی کمیته امداد در کنار حمایت ها و خدمات این نهاد است.

یکی از مددجویان تحت حمایت این نهاد که با حمایت های کمیته امداد و با تلاش خود توانسته به خودکفایی برسد خانم آزاده مرادی است که به عنوان یکی از کارآفرینان مصاحبه ای با وی انجام داده ایم.

این بانوی کارآفرین کردستانی در شرح سرگذشت زندگی خود با بیان اینکه در گذشته با مشکلات زیادی روبرو بوده، گفت: در سال 86 از همسرم جدا شدم و با پسرم تنها زندگی می کردم.

خانم مرادی از بدهکاری مالی و زندانی شدنش در چند سال قبل گفت و در بیان آن تشریح کرد: چند سال قبل عضو یک صندوق پس انداز قرعه کشی محلی شدم و با توجه به اینکه بی سواد بودم سه نفر از اعضای این صندوق از این موضوع سواستفاده کرده و سرم کلاه گذاشتن و با فرار خود مبلغ یکصد میلیون تومان از بدهکاری صندوق را به پای من انداختند و از طریق شکایت اعضای این صندوق به زندان افتادم و حدود 18 ماه زندانی بودم.

وی ادامه داد: زندان سخت ترین دوران زندگی ام بود و با توجه به اینکه خانواده ام به دلیل زندانی شدنم من را طرد کرده بودم در طول 18 ماه حتی یک ملاقات کننده هم نداشتم.

امید به خداوند و همچنین پسرم که با مادرم زندگی می کرد انگیزه من برای عبور از این دوران سخت بود، در زندان از طریق تولید صنایع دستی مثل فرش بافی از صبح تا شب مشغول به فعالیت بودم و از محل فروش محصولات درآمدی برای خودم کسب می کردم و ماهیانه مبلغی برای تامین هزینه های پسرم می فرستادم.

در زندان در کنار اینکه کار می کردم موفق شدم دوران ابتدایی تحصیلی را از طریق نهضت سواد آموزی به پایان برسانم.

خانم آزاده مرادی از مبتلا شدن به بیماری سرطان در دوران زندانی شدنش و انجام دو عمل جراحی در آن دوران گفت که به مشکلاتش اضافه شد ولی بازهم امیدم را از دست ندادم، تا اینکه با کمک یکی از زندانیها که قبلا آزاد شده بود سندی جور کردم و به قید ضمانت، وسیله آزاد شدن از زندان برایم فراهم شد.

وی ادامه داد: بعد از آزاد شدن برای خودم و پسرم یک خانه اجاره گرفتم و به کمیته امداد مراجعه کردم و درخواست کمک کردم که از طریق آن نهاد مبلغی بلاعوض و 15 میلیون تومان وام برای درمان و همچنین راه اندازی مشاغل خانگی به من پرداخت کردند.

این بانوی کارآفرین گفت: با کمک وام کمیته امداد بخشی از هزینه های درمانی خود را پرداخت کردم و با بقیه وام یک دار قالی خریدم و در خانه مشغول به فرش بافی شدم و با مستمری کمیته امداد و درآمد حاصل از فروش قالیچه ها هزینه های زندگی را تامین می کردم.

وی از تصمیمش برای راه اندازی یک کارگاه فرش بافی گفت و عنوان کرد: کمیته امداد برای این کار 50 میلیون تومان وام به من پرداخت کرد و یک کارگاه قالی بافی در یکی از محلات حاشیه سنندج راه اندازی کردم و در مرحله نخست 3 نفر و در ادامه 15 نفر از زنان و دختران این محلات را مشغول به کار کردم.

خانم مرادی ادامه داد: برای بار دوم از طریق کمیته امداد 50 میلیون تومان تسهیلات اشتغال دریافت کردم و کارگاه دوم خودم را در یکی دیگر از نواحی منفصل شهری سنندج راه اندازی کردم و 7 نفر دیگر را در این کارگاه مشغول به کارکردم.

وی افزود: هم اکنون حدود 22 نفر که اکثر زنان سرپرست خانوار و تحت حمایت کمیته امداد هستند از طریق کارگاه های فرش بافی من مشغول به کار هستند و خدا را شاکرم که هم کارم توسعه پیدا کرده و هم برای تعدادی از افراد درآمد زایی کرده ام.

این بانوی کارآفرین گفت: در زندگی مشکلات زیادی داشتم ولی نا امید نشدم و به آینده امیدوار بودم و هم اکنون نیز قصد دارم با کمک کمیته امداد در آینده با ساخت یک سوله و ایجاد یک کارگاه بزرگ، شغل و کار خود را بیشتر توسعه دهم و افراد بیشتری را مشغول به کار کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =