دمای هوا در جنوب آذربایجان‌غربی پنج درجه افزایش یافت

شناسهٔ خبر: 0087F464 -
رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: دمای هوا در شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی بطور میانگین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش یافت.

به گزارش هاناخبر ، اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با ریزش هوای سرد و شمالی شدن جریانات هوا، در ۴۸ ساعت گذشته در بسیاری از مناطق جنوب آذربایجان غربی دمای هوا کاهش محسوس پیدا کرد بطوریکه تکاب با حداقل دمای منفی چهار درجه سانتی‌گراد سردترین شهر استان بود.

وی با اشاره به افزایش دما اضافه کرد: در این مدت حداقل دمای هوا در اشنویه منفی سه درجه سانتی‌گراد رسید و حداقل دما در نقده و شاهین دژ صفر درجه، بوکان، میاندوآب و سردشت نیز یک درجه سانتی ‌گراد گزارش شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: از امروز نیز علاوه بر جوی آرام و پایدار روند افزایش دمای هوا تداوم دارد و به طور میانگین دمای هوا پنج تا ۶ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند و دوباره هوا در این منطقه بهاری خواهد شد.

وی ادامه داد: ارومیه در شبانه روز گذشته با حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد گرمترین شهر استان بود و در این مدت دمای هوا در مهاباد بین سه و ۱۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقاء یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

مهاباد در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =