اهتمام راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی بر اجرای سریع پروژه‌های نهضت ملی مسکن

شناسهٔ خبر: 00AFF8DE -
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: این استان اهتمام ویژه‌ای در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن دارد و روند پیشرفت این طرح‌ها نیز با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش هاناخبر ، سید محسن حمزه‌لو در دیدار با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: در بخش آماده‌سازی در حال حاضر ۲۵ پروژه آماده سازی در سطح استان فعال بوده و بر اساس ارزیابی‌های سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه قرارگاه مسکن وزارت راه و شهرسازی، آذربایجان‌غربی جزو استان‌های پیشرو در موضوع آماده‌سازی است.

وی افزود: تولید مسکن و اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی در اراضی تامین شده در حال اجراست و اجرای طرح‌های آماده سازی اراضی در قالب طرح‌های نهضت ملی مسکن با جدیت در آذربایجان‌غربی دنبال می‌شود و این روند طبق برنامه‌ریزی انجام شده در ۴۵۰ هکتار از اراضی تامین شده، در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی همچنین ادامه داد: توسعه زیر ساخت‌های مسکن ارزان در قالب شهرک سازی و توسعه شهرک‌ها از برنامه‌های مهم است که با جدیت دنبال می‌شود.

حمزه‌لو اظهار داشت: در بخش شهرک سازی ۳ هزار و ۸۶ هکتار زمین در شهر‌های آذربایجان‌غربی در دست مطالعه و امکان سنجی برای شهرک سازی است و روند ایجاد شهرک‌های جدید مسکن تسریع می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است، افزود: سهمیه آذربایجان‌غربی از ساخت مسکن در طرح نهضت ملی احداث ۲۰۳ هزار واحد مسکونی است که این مساله با تلاش جهادی همکاران اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با جدیت دنبال می‌شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =