عربستان به دنبال حذف مساله فلسطین از جهان اسلام است

شناسهٔ خبر: 01C3F5BC -
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: برخی کشورهای اسلامی مثل عربستان نه تنها موضوع فلسطین را در صدر اولویت‌های خود نمی‌دانند بلکه به کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حذف آن هستند.

به گزارش هاناخبر ،

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران صبح امروز(چهارشنبه) در همایش هم اندیشی اتحادیه‌های نویسندگان و ناشران حامی مقاومت فلسطین، اظهار داشت: موضوع فلسطین بسیار مهم است ولی این مساله امروز در رأس اولویت کشورهای اسلامی نیست و برخی کشورهای مهم اسلامی مثل عربستان نه تنها موضوع فلسطین را در صدر اولویت های خود نمی‌دانند بلکه به کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال حذف آن هستند.

وی گفت: خط مقاومت همان خط اسلام صحیح است، طرح رژیم صهیونیستی هم طرح فساد است و کسانی که می خواهند در برابر این طرح بایستند باید از بندگان خوب خدا باشند و شدت عمل و قدرت را در برابر این طرح صهیونیستی داشته باشند.

ابو شریف با بیان اینکه صهیونیست ها پول و قدرت زیاد، نیروی انسانی ممتاز، پست های مهمی در آمریکا و مراکز مهمی از رسانه ها و مراکز پژوهشی جهان را در اختیار دارند، گفت: آنان از نفوذ خوبی در ساختارهای مالی اقتصادی جهان برخوردارند و طبیعی است که کسانی که در برابر این جریان مقابله می کنند هم باید از قدرت و ثروت خوبی برخوردار باشند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران تاکید کرد: کسانی که دست در دست رژیم صهیونیستی گذاشتند و روابط خود را با آنها عادی سازی می‌کنند خارج از دایره اسلام هستند و می توان حکم ارتداد و کفر را به آنها داد.

ابوشریف افزود: مقاومت اسلامی فلسطین، جمهوری اسلامی ایران و کسانی که در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی می کنند در مسیر اسلام صحیح قرار دارند. در این زمینه اندیشمندان و فرهیختگان نقش مهمی در تبیین خط اسلام صحیح و مقاومت دارند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که به دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند در واقع در برابر مظلومین و کنار ظالمان ایستادند، افزود: وعده خداوند در قرآن نشان می دهد رژیم صهیونیستی و حامیان آن سرنوشت شومی خواهند داشت.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران اظهار داشت: آنها که به دنبال تحکیم روابط خود با صهیونیست ها هستند ایده شومی را دنبال می کنند.

ابوشریف در خصوص لزوم تکریم اندیشمندان و صاحبان قلم و اندیشه در جهان اسلام اظهار داشت: این موضوع مهم است و باید به آن توجه کرد، به طور مثال جایزه نوبل که در سطح جهان از اعتبار و اهمیت بالایی برخوردار است، به افراد معتبر اهدا نمی شود.

وی ادامه داد: در دهه ۸۰ جایزه نوبل به جیمی کارتر، انور سادات و بگین از اسرائیل اهدا شد که هر کدامشان در ائتلاف با اسرائیل نقش داشتند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین ما در مقابل این جایزه باید جایزه ای تبیین کنیم که در راستای محور مقاومت باشد و افرادی را که در این حوزه ابداع دارند و فعالیت می کنند تکریم کنیم.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 5 =