تجلیل شدن از نیروهای کارگری پالایشگاه گاز ایلام

شناسهٔ خبر: 022B8951 -
نوریان گفت:به مناسبت هفته کار و کارگر از نیروهای کارگری این واحد تولیدی تجلیل شد.

به گزارش هاناخبر ،

روح اله نوریان مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از پالایشگاه گاز ایلام، گفت: بیش از ۵۳۳ نفر نیروی کارگری در حوزه پیمانکاری و ۱۵۸ نفر قرارداد موقت در این پالایشگاه مشغول به کار هستند که با نگاه‌های حمایتی در راستای رفع مشکلات آنان اقدامات شایسته‌ای انجام گرفته است.

او با اشاره به اینکه طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان پیمانکاری شاغل در شرکت‌های پیمانکاری شامل پیمان‌های مستمر غیر پروژه‌ای طرف قرارداد با شرکت پالایش گاز ایلام از سال گذشته اجرایی شده است، اظهار داشت: این طرح با هدف برقراری عدالت، نظام‌مند و یکنواخت کردن پرداخت‌ها متناسب با ارزش مشاغل برای تمام کارکنان مشمول در صنعت نفت توسط وزارت نفت ابلاغ شده است.

نوریان با تبریک هفته کار و کارگر به همه کارگران استان بخصوص کارگران پالایشگاه گاز ایلام، ادامه داد: در شرکت پالایش گاز ایلام هم با توجه به وظایفی که کارکنان در ابتدای سال جاری عهده دار بوده‌اند و انطباق این وظایف با عناوین شغلی طرح و با رعایت شرایط احراز پیش‌بینی شده در شناسنامه‌های شغلی، اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام اضافه کرد: این طرح برای تمام کارکنان شاغل در پیمان‌های مستمر غیر پروژه‌ای پالایشگاه از ابتدای سال ۹۹ اجرایی شده و ضوابط جدید پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان پیمانکاری پیمان‌های مستمر غیرپروژه‌ای در صنعت نفت در پالایشگاه گاز ایلام اجرا و بیش از ۴۵۰نفر مشمول اجرای این طرح شدند.

نوریان تصریح کرد:بر اساس طرح وزارت نفت برای بهبود معیشت کارکنان پیمانکاری علاوه بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، طرح بیمه تکمیلی که در آن سهم کارکنان از حق بیمه قابل پرداخت ۲۰ درصد و سهم شرکت ۸۰ درصد می‌باشد، نیز از ابتدای سال ۹۹ اجرایی شده است.

همچنین شکراله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام دراین دیدار گفت: شعار امسال اهمیت تولید، اقتصاد و جایگاه ارزشمند کار و کارگری را آشکار کرده است.

شیرخانی افزود: رشد و توسعه اقتصاد کشور در گرو حمایت از کارگران به عنوان فعالان عرصه تولید است و نقش قشر کارگر در رونق واحد‌های تولیدی، شکوفایی اقتصادی و پویایی بهره وری تاثیرگذار است.

او اظهار داشت:کارگران در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کمر همت بسته اند و حتی اکنون که شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده، کارگران اجازه نداده‌اند چرخ تولید متوقف و کشور دچار کمبود شود که این امر نیز اهمیت تلاش‌های این قشر بزرگ و ایثارگری آنان را بیش از پیش به نمایش گذاشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تصریح کرد: نقش و جایگاه کارگران در توسعه پایدار، نقشی سازنده و انکارناپذیر است و حمایت از کارگران زحمتکش، از مصادیق پشتیبانی از مقوله تولید و اقتصاد کشور خواهد بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =