قرق‌بانی اجباری، جریمه جایگزین برای عامل تصرف زمین‌های ملی دهلران

شناسهٔ خبر: 02B784E7 -
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از اجرای حکم قرق بانی به مدت 300 ساعت به جای حبس برای عامل تصرف زمین های ملی یک مجرم در شهرستان دهلران خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

 جوکار در این زمینه بیان کرد: برای این فرد متخلف که در منطقه برتش دهلران اقدام به تصرف عدوانی 4 هکتار از اراضی ملی کرده بود مجازات حبس پیش بینی شده بود که به منظور فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی حکم جایگزین حبس در نظر گرفته شد.

ایشان افزود: جهت پیشگیری از حریق درجنگل ها، مراتع و عرصه های منابع طبیعی در تابستان سالجاری با توجه به بارش نزولات الهی و پوشش گیاهی مناسب به عنوان خدمات عمومی رایگان برای این فرد متخلف به مدت 300 ساعت به عنوان نیروی قرق بان در مناطق جنگلی و مرتعی با نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران در نظر گرفته شد.

وی گفت: چنانچه متهمان در اجرای حکم کم کاری یا کوتاهی کنند، با گزارش منابع طبیعی به دادگاه، حکم حبس در مورد وی اعمال می شود.

رئیس اداره حقوقی بیان داشت: صدور احکام جایگزین حبس راهکار مناسبی برای حفظ منابع طبیعی است که با همکاری  آقای مهدی باقری رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری در شهرستان دهلران انجام شده است.

در پایان، رئیس اداره حقوقی از مسئولین نیروی انتظامی و مسئولین قضایی استان و شهرستان ها و بخصوص این قاضی محترم جهت همکاری و تعامل با اداره منابع طبیعی تقدیر و تشکر و اعلام کرد: مجموعه منابع طبیعی پذیرای این چنین احکامی است که تأثیر شایانی در ترویج فرهنگ منابع طبیعی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی دارد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =