روزانه ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در آذربایجان غربی توزیع می شود

شناسهٔ خبر: 02C61464 -
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی گفت: روزانه ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در استان برای تامین نیاز شهروندان از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا کنون توزیع شده است.

به گزارش هاناخبر ، بهروز رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از شروع طرح عیدانه به منظور کنترل قیمت مرغ و تنظیم بازار در ایام تعطیل این اقدام با همکاری فروشگاه های عرضه کننده مرغ و فروشگاه های زنجیره ای توزیع انجام شده و مرغ مورد نیاز در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه گوشت مرغ گرم نیز به صورت روانه در سطح استان توزیع می شود، بیان کرد: امروز، همزمان با ۱۲ فروردین توزیع ۳۰۰ تن گوشت مرغ گرم مازاد و ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در سراسر استان انجام شد.

وی با اشاره به نظارت گسترده گشت بازرسی بر روند عرضه در سطح بازار اضافه کرد: هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و احتکار و سایر موارد مورد رصد است و شهروندان می توانند از طریق سامانه ۱۸۶۶ و ۱۲۴ سازمان صمت و یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی موارد لازم را گزارش دهند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه حفط آرامش بازار ضروری است، اضافه کرد: جهاد کشاورزی در بحث نظارت بر بازار تعطیل نیست و کشیک های نوروزی برای تمام ایام با بیش از ۵۰ کشیک و گشت در حال نظارت بربازار هستند.

رحیمی گفت: از سطح کشتارگاهها و مراکز عرضه وسیع نیز بازرسی ها انجام می شود و حضور بازرسان در بازار محسوس است.

به گزارش هاناخبر در آستانه روز طبیعت تقاضا برای خرید مرغ و گوشت در آذربایجان غربی افزایش یافته است که برای این منظور مسوولان قرار گاه امنیت غذایی و تنظیم بازار با توزیع گوشت مازاد اقدام به تامین نیاز شهروندان کرده اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =