دفترنمایندگی سینمای جوان دربانه گشایش یافت

شناسهٔ خبر: 03D4635E -
نخستین نمایندگی سینما جوان استان کردستان وبیست ودومین دفترنمایندگی سینمای جوان کشور در طی مراسمی دراداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان بانه گشایش یافت.

به گزارش هاناخبر ، روز یکشنبه دهم آذرماه دفترنمایندگی سینما جوان شهرستان بانه باحضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان،طیبه فلکیان معاون اموراستان های انجمن سینمای جوانان ایران،نژادشهیدی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بانه،صلواتی مدیرسینما جوان استان کردستان،حمیدرضاخوشبخت رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان بانه،مصطفی ذبیحی پدرمرحومان رحیم وکیوان ذبیحی وجمعی ازفیلم سازان وطیبه فلکیان معاونت سینمای اموراستان های وزارت فرهنگ وارشاداسلامی گفت:
در شهرستان بانه فیلمسازان بسیار موفقی وجود دارد و هر جوانی که در این شهرستان پا به عرصه فیلمسازی گذاشته در سطح کشوری و بین المللی درخشیده و  موفقیت‌های خوبی کسب کرده و کشور به وجود این فیلمسازان افتخار می‌کند.

در این مراسم فلکیان اظهارداشت: در کشور ۲۲ نمایندگی سینمای جوان وجود دارد و فضای کنونی برای نمایندگی‌ها با توجه به حوزه فعالیت شان توجیه پذیر است.
 فلکیان با بیان اینکه فرمانداری‌ها قطب اصلی نمایندگی سینمای جوان هستند، افزود: فیلمسازان و بازیگران نیازمند حمایت مسئولین شهرستانی بویژه فرمانداری هستند و باید به آنها و مطالبات به حق شان توجه شود.

فلکیان افزود: در سراسر کشور ۵۸ دفتر سینمای جوان داریم که تجهیزات و امکانات آنها تامین شده اما نمایندگی‌ها چون متقاضی ایجاد دفتر زیاد است هیات امنا اجازه تاسیس نمی‌دهد لذا امکاناتی برای فیلمسازان و بازیگران در شهرهای دوره افتاده کشور فراهم کردیم که بتوانند فیلم بسازند و در کلاس‌های تک درس شرکت کنند.

وی خاطرنشان: بنابر نیاز فیلمسازان شهرهای مرزی و دوره افتاده بنای نمایندگی‌ها را بر این گذاشتیم کلاس‌های آموزشی که در آنها برگزار میشود تفاوتی با کلاس‌های آموزشی استانی و کشوری نداشته و گواهینامه معتبر نیز برای شرکت کنندگان صادر می‌شود.

معاونت سینمای امور استان های وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تفاوت اساسی نمایندگی با دفتر سینمای جوان در این است که در شروع فعالیت، کلاس‌ها محدود برگزار می‌شود و به لحاظ سخت افزاری محدودیت دارند که امیدواریم مسئولین شهرستانی برای تامین امکانات لازم همت کنند.

جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم دراین مراسم گفت: با وجود کمبود امکانات، فعالین فرهنگی شهرستان بانه به لحاظ کارهای فرهنگی،  فعال و پویا هستند و هر سال چندین جشنواره و برنامه فرهنگی به همت هنرمندان و مردم در این شهرستان برگزار می‌شود.

 قلعه شاخانی با اشاره به اینکه تا 18 ماه آینده سالن سینمای امید بانه نیز به بهره برداری می‌رسد، افزود: جوانان بانه‌ای در حوزه فیلمسازی بسیار موفق هستند و فیلمسازان و بازیگران این شهرستان در عرصه‌های کشوری و بین المللی می درخشند.

وی اظهار داشت: در شهرستان‌ها تشکل‌های صنفی در حوزه سینما و فیلمسازی زیاد فعال نیستند و انجمن سینمای جوان بیشتر از رسالت‌هایی که برایش تعریف شده فعالیت می‌کنند و نمایندگی همه امور حوزه سینمایی را پوشش می‌دهند.

حمید رضا خوشبخت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه هم در این مراسم گفت: برای گشایش این نمایندگی، 600 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هزینه شده است.

خوشبخت افزود: فضای این نمایندگی 50 متر مربع است که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد و برای برگزاری دوره های آموزشی قابل استفاده است.

در پایان این مراسم صهیب یوسفی فیلمساز بانه‌ای به عنوان مسئول نمایندگی سینمای جوان این شهرستان انتخاب شد یوسفی از سال ۹۰ فیلمسازی را آغاز کرده و تاکنون ۲ فیلم داستانی کوتاه و یک مستند ساخته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =