نژاد پرستي يا اسلام هراسي !

شناسهٔ خبر: 03ED7E6D -
گرچه هنوز زود است تا تحلیل جامعی از حمله تروریستی به دو مسجد در نيوزيلند ارائه كرد و باید منتظر بود تا بخشی از اسرار نیمه‌ پنهان این حادثه تروریستی به مرور آشکار شود.

 هاناخبر ، فریدون آقایی؛ گرچه هنوز زود است تا تحلیل جامعی از حمله تروریستی به دو مسجد در نيوزيلند ارائه كرد و باید منتظر بود تا بخشی از اسرار نیمه‌ پنهان این حادثه تروریستی به مرور آشکار شود.
هر چند فيلم خروجي نشان ميدهد كه اين حمله بر اساس بازيهاي كامپيوتري چون جي تي آي كه امروز در اختيار اغلب كودكان و نوجوان قرار دارد طراحي شده است !اما افزایش اسلام‌ هراسی در کشورهای غربی با وجود گروه‌هایی نظیر دولت داعش در عراق و سوریه ، الشباب در سومالی ، بوکو حرام در نیجریه، ابوسیاف در فیلیپین، طالبان در افغانستان و پاکستان و القاعده در بسیاری از کشورهای عربی با به نمایش نهادن چهره‌ای خشن از اسلام ميتوان مزيد بر علت باشد .
هر چند که متدهاي جدید حملات تروریستی در جهت آسیب زیاد و ایجاد رعب و وحشت در ميان مسلمانان است اما در درازمدت با نمایاندن هر چه بیشتر خوی جنایتکار و ضد انسانی خود همه مردم دنیا را در مقابل خود قرار خواهد داد.آنچه امروز بر مردم مسلمان نيوزيلند رخ داد یک تراژدی انسانی است که فارغ از هرگونه هویت‌گرایی باید محکوم و جهت توقف آن اقدام شود.
 یک ویروس ضد اسلامی در حال گسترش در سراسر جهان است. و بايد مردم همه مذاهب باید بسیار نگران باشند.اما بايد اذعان كرد كه در بازنمایی‌های رسانه‌يی به اين حوادث توجه چندانی نمیکنند. در چنین زمینه‌يی حمله تروریستی اخیر را نیز کاملا می‌توان به لحاظ نتیجه در خدمت منزوی شدن و آسیب دیدن بیش از پیش همین مردم مسلمان قربانی خشونت ارزیابی کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =