رییس مجلس شورای اسلامی :

در کشور کوردها و ترکها جنگی ندارند، دشمن بدنبال سو استفاده است

شناسهٔ خبر: 04771469 -
رییس مجلس شورای اسلامی که بهمراه وزیر نیرو برای افتتاح تصفیه خانه آب شرب به مهاباد سفر کرده بود گفت: کردها و ترک‌ها در کشور جنگی ندارند. علی لاریجانی در این مراسم با اشاره به تحولات منطقه اظهار کرد: در کشور هیچ جنگی بین کردها و ترک‌ها درجریان نیست بلکه دشمن بدنبال سو استفاده از آن است.

به گزارش هاناخبر ،وی با بیان اینکه تمامی مردم خواستار توسعه و آبادانی هستند افزود:  در این کشور تفاوتی بین ترک و کورد و اقوام دیگر وجود ندارد و دشمن همواره در تلاش است با تحت تاثیر قرار دادن اقتصاد و توسعه به کشور آسیب بزند ولی با اتحاد و همدلی این نقشه شوم خنثی می‌شود.
لاریجانی تصریح کرد: توجه به زیربناها امری مهم است و تلاش‌ها در حوزه جاده‌سازی، نیرو و گاز نشان از توجه به آبادانی کشور دارد.
وی اضافه کرد: مردم کورد و ترک در آذربایجان غربی سالهاست که بسیار مسالمت آمیز بایکدیگر زندگی کرده‌اند و همه خواستار تداوم آن هستند. 
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد وزارت نیرو در خصوص اجرای پروژه‌های زیرساختی در کشور خواستار تسریع در اجرای پروژه‌ها شد.
علی لاریجانی در پایان با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا مبنی بر مهم نبودن وقوع جنگ در منطقه و اولویت این کشور برای تصاحب نفت در خاورمیانه اظهار کرد: این اظهارات چهره خبیث و واقعی آمریکا را نشان می دهد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =