خرید دام مازاد عشایر ایلام از هفته آینده / ایلام جزء گروه دوم

شناسهٔ خبر: 054E6355 -
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام گفت: فرایند خرید دام های مازاد عشایر و دامداران استان ایلام از هفته آینده عملیاتی خواهد شد.

به گزارش هاناخبر ،

مجتبی شیرخانی با بیان اینکه به علت کاهش بارندگی ها و خشکسالی اخیر، عشایر و دامداران ایلامی در مضیقه قرار گرفته اند، اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی عشایر و دامداران، فروش دام های مازادشان است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل صادره و اولویت بندی به عمل آمده، فرایند خرید دام در ۹ استان کشور که جزء گروه اول بوده و خشکسالی در آنها شدت بیشتری داشته، آغاز شده است، افزود: استان ایلام جزء گروه دوم است و امیدواریم که فرایند خرید دام از هفته آینده در این استان آغاز شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام با بیان اینکه با همکاری امور عشایر استان و کشتارگاه صنعتی، ساز و کارهای لازم برای خرید دام مازاد عشایر اندیشیده شده است، یادآور شد: خرید دام از عشایر بصورت ترکیبی(گوسفند، بره، بز، بزغاله) و از قرار هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان خواهد بود.

شیرخانی با اشاره به اینکه سهمیه خرید دام از عشایر استان تقریباً ۷۵ هزار رأس است، تصریح کرد: امیدواریم بودجه و اعتبار بیشتری  برای خرید دام عشایر استان تخصیص یابد تا  دغدغه این قشر پرزحمت و مولد به حداقل برسد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 8 =