ثبت نام دوره اول متوسطه از اول تیرماه در کردستان آغاز می شود

شناسهٔ خبر: 057E6F80 -
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از ابلاغ دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان دوره اول متوسطه در سال تحصیلی جدید به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، مهدی نامدار با اعلام این خبر گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول دوره اول متوسطه از اول تیرماه آغاز و تا 15 شهریور ماه 98 ادامه دارد و ثبت نام کلیه دانش آموزان مدارس دولتی و غیر دولتی فقط از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان ( سناد) به نشانی www.sanad.medu.ir انجام می شود.

او با بیان اینکه ثبت نام با هرگونه تعهد و یا ارائه گواهی مبنی بر تسلیم دادخواست به دادگاه برای افزایش یا کاهش سن مجوزی ندارد؛ حداکثر سن تحصیل در پایه های اول، دوم  و سوم متوسطه اول در مناطق شهری در دوره روزانه را به ترتیب 15، 16 و17 سال تمام اعلام کرد و افزود: حداکثر سن تحصیل در دوره متوسطه اول در مدارس روستایی نیز در پایه های اول، دوم و سوم به ترتیب 17، 18 و 19 سال تمام است.

نامدار با تاکید براینکه ثبت نام دانش آموزان بر اساس مندرجات اصل شناسنامه دانش آموزان و اولیای وی انجام می شود و ثبت نام با ارائه فتوکپی شناسنامه و سایر مدارک مجاز نیست؛ تصریح کرد: ثبت نام دانش آموزانی که محل سکونت آنان به مدرسه نزدیک تر است، در اولویت خواهد بود و ثبت نام دانش آموزانی که والدین آنان هردو شاغل هستند در مدرسه نزدیک به محل کار پدر یا مادر مورد تاکید است.

او برگزاری هرگونه مصاحبه و آزمون ورودی به منظور گزینش دانش آموزان سال اول در کلیه مدارس دولتی و هیات امنایی را ممنوع دانست و گفت: ثبت نام در مدارس نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و مدارس شاهد تابع ضوابط و دستورالعمل های خاص خود می باشد.

نامدار همچنین به شرایط و نحوه ثبت نام دانش آموزان پایه های میانی اشاره و خاطرنشان کرد: مدیران مدارس دولتی ملزم هستند از دانش آموزان پایه های میانی همان آموزشگاه بدون حضور آنان و اولیا در فرصت مقرر ثبت نام به عمل آورند.

معاون آموزش متوسطه استان در بخش پایانی سخنان خود به شرایط و نحوه ثبت نام مدارس شبانه روزی دوره اول متوسطه نیز اشاره کرد و گفت: ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس شبانه روزی برای دانش آموزانی که رفت و آمد روزانه آنها به منزل و محل سکونت مقدور است به شرط نبودن کلاس مشابه در محل، بلامانع است.

او همچنین داشتن شرایط مقرر در آئین نامه اجرایی مدارس، سکونت در روستا یا نقاط عشایری و عدم دسترسی به مدارس روزانه عادی و یا روستا مرکزی، داشتن سلامت جسمانی، ارائه گواهی حسن اخلاق از محل تحصیل قبلی و موافقت کتبی ولی دانش آموز مبنی بر مشارکت فرزندش در کارهای مدرسه را از مهم ترین شرایط پذیرش دانش آموزان در مدارس شبانه روزی برشمرد.
 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =