فرودگاه کرمانشاه ایستگاه پروازی حج ۱۴۰۲ می‌شود؟

شناسهٔ خبر: 058CE680 -
مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه از رایزنی با مسئولان سازمان حج و زیارت کشور برای تبدیل شدن فرودگاه کرمانشاه به ایستگاه پروازی حج ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،سعید کریمی خو، با بیان اینکه بزودی ثبت نام از متقاضیان حج تمتع ۱۴۰۲ آغاز می‌شود، اظهار کرد: قرار بود ثبت‌نام‌ها از ۳۰ دی آغاز شود که به دلیل همزمانی با کنکور و قطع اینترنت به زمان دیگری موکول شد.

وی به اعلام سهمیه ایران برای حج تمتع ۱۴۰۲ از سوی عربستان هم اشاره و اظهار کرد: امسال سهمیه کشورمان حدود ۸۷ هزار نفر است، اما سهم استانها هنوز مشخص نشده است. با این حال احتمال خواهیم داد که هفت کاروان از استان اعزام داشته باشیم.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه در ادامه در خصوص اولویت‌های اعزام حج تمتع سال آینده هم اظهار کرد: اولویت حج امسال با کسانی است که سال ۱۳۹۹ هزینه‌های حج را پرداخت کرده‌اند، اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی اعزام نشدند. پس از آن افرادی که فیش‌های ودیعه آنها تا پایان سال ۱۳۸۵ است و در مرحله بعد افرادی که فیش‌های ودیعه فروردین سال ۱۳۸۶ را در اختیار دارند، در اولویت سوم هستند.

وی تصریح کرد: انتخاب و مصاحبه مدیران کاروان از سوی مجموعه حج و زیارت انجام شده و هماهنگی‌های لازم هم صورت گرفته است.

کریمی خو در ادامه در خصوص نحوه اعزام زائران کرمانشاهی به حج تمتع ۱۴۰۲ هم گفت: متاسفانه طی سال جاری به دلیل مشکلاتی که برای نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر در فرودگاه کرمانشاه وجود داشت، مجبور شدیم کاروان‌ها را از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به سرزمین وحی اعزام کنیم که این مسئله مشکلاتی را برای حجاج به همراه داشت.

وی گفت: در حال پیگیری و رایزنی با سازمان حج و زیارت کشور و فرودگاه کرمانشاه هستیم تا برای حج سال آینده بتوانیم زائران را از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی اعزام کنیم.

مدیر حج و زیارت کرمانشاه اضافه کرد: طبق پیگیری‌های انجام شده، در فرودگاه کرمانشاه امکان نشست و برخاست تنها دو نوع هواپیما یعنی  ATR و فوکر ۱۰۰ وجود دارد که ما نیز این مسئله را به سازمان حج و زیارت کشور منتقل کرده و درخواست کردیم که این فرودگاه ایستگاه پروازی حج تمتع ۱۴۰۲ باشد که منتظر جواب مسئولین سازمان هستیم.    

وی در بخش دیگری از این گفت و گو با تاکید براینکه زائرین بهتر است اطلاعات خود را در سامانه رزرو حج بروزرسانی کنند، گفت: خوشبختانه با اطلاع رسانی صورت گرفته، تعداد قابل توجهی از ودیعه‌گذاران حج تمتع در کرمانشاه نسبت به بروز رسانی اطلاعات خود اقدام کرده‌اند و از این نظر جزء استان‌های اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰۰۰ نفر در کرمانشاه فیش ودیعه حج تمتع دارند، یادآور شد: با این وجود هنوز برخی از ودیعه‌گذاران هستند نسبت به بروز رسانی اطلاعات خود اقدام نکرده‌اند که این مسئله باعث خواهد شد آنها از اطلاعیه‌های سازمان حج و زیارت آگاه نشوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 7 =