نظارت بهداشتی بر استحصال بیش از 52 هزار تن گوشت در آذربایجان‌غربی

شناسهٔ خبر: 066B2FEA -
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بازرسان بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان بر استحصال 52 هزار تن گوشت سفید و قرمز در کشتارگاه‌های دام و طیور نظارت داشتند.

به گزارش هاناخبر ،کامیار داهیم از نظارت‌های مستمر بازرسین بر نحوه استحصال گوشت قرمز و سفید مرغی در کشتارگاه‌های دام و طیور استان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بازرسان بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان بر استحصال 52 هزار تن گوشت سفید و قرمز در کشتارگاه‌های دام و طیور نظارت داشتند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی دامپزشکی نظارت بر مراحل تولید تا عرضه فرآورده‌های خامی دامی است، افزود: این اقدامات در راستای توزیع گوشت با کیفیت و بهداشتی است.

این مقام مسوول به اهمیت حوزه دامپزشکی در سلامت جامعه اشاره کرد و افزود: بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تامین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد و تمام فرآورده‌های استحصال شده در کشتارگاه‌های استان پس از کنترل‌های بهداشتی لازم توسط بازرسان بهداشتی به عرضه در بازار مصرف می رسند.

مدیرکل دامپزشکی اذربایجان‌غربی با اشاره به کشتار 63 هزار و 277 راس دام سبک و سنگین با نظارت بازرسان بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه‌های استان، بیان کرد: 6 هزار و 112 تن گوشت قرمز در 9 ماه سال 98در کشتارگاه‎‌های دام استان استحصال شده است.

وی تصریح کرد: همچنبن طی 9 ماه سال جاری تعداد 22 میلیون و 545 هزار و 870 قطعه طیور در کشتارگاه‌های طیور استان با نظارت بازرسان بهداشتی کشتار شده است که مقدار 46 هزار و 24 تن گوشت سفید استحصال شده است.

داهیم خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات کنترلی و نظارت بهداشت فراورده‌های خامی و حفظ سلامت شهروندان توسط گروه‌های کنترل بهداشتی این اداره در 9 ماه سال 98 تعداد 85 هزار و 113 نوبت بازرسی بهداشتی از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه محصولات دامی و یک هزار و 436 مورد نمونه‌برداری از این فرآورده‌های دامی استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین مقدار 57 هزار و 893 کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف و غیربهداشتی ضبط و معدوم‌سازی و از چرخه مصرف خارج شده است و تعداد 28 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شده است.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =