استعفای شهردار مهاباد پذیرفته شد

شناسهٔ خبر: 0703A81E -
شهردار مهاباد امروز یک شنبه استعفای خود را رسما اعلام کرد و همزمان شورای اسلامی شهر مهاباد این استعفا را قبول کرد.

به گزارش هاناخبر ، چند روز بعد از آنکه شایعه استعفای «کامران علیزاده آذر» شهردار مهاباد به هدف کاندیداتوری انتخابات مجلس نقل محافل مهاباد شده بود، وی امروز در نشست خبری شورای اسلامی شهر مهاباد رسما استعفای خود را اعلام کرد و در همین جلسه اعضای شورای شهر با استعفای علیزاده موافقت کردند.

علیزاده آذر در متن نامه استعفای خود «رسیدگی به امور شخصی و خانوادگی» را به عنوان دلیل استعفای خود اعلام کرده است.

وی عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر مهاباد بود و بعد از آنکه در ورود دوباره به این شورا ناکام ماند، در آبان ماه سال 96 به عنوان شهردار این شهر منصوب شد.  

شهرداری مهاباد کمترین کمک طول تاریخ شهرداری این شهر دریافت کرد

در این جلسه شهردار مستعفی مهاباد اظهار داشت:  دوره شهرداری بنده متاسفانه مصادف شد با بحران شدید اقتصادی حاکم بر جامعه و بدهی مالی ۶۰ میلیاردی در کنار بی نظمی شدید مالی که شهرداری با گریبانگیر بود.

کامران علیزاده آذر افزود: انجام پروژه های فاخر عمرانی به دلیل در اولویت  قرار گرفتن پرداخت حقوق و بدهی پرسنل تنها به ارتقا کیفی فضای شهری تقلیل یافت و برنامه‌های عمرانی زیادی که در نظر داشتیم اما به دلیل شرایط بحران مالی عملاً فلج شدند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این مشکلات از دور سوم و دور چهارم برجای مانده بود گفت: در طول یک سال و نیم گذشته شهرداری مهاباد کمترین کمک را در طول تاریخ شهرداری از ارگان های مربوطه که می توانستند کمک کنند، دریافت کرده است.

علیزاده آذر ضمن تشکر از نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عقیده من حمایتی که انتظار می رفت از شهرداری مهاباد صورت نگرفت.

وی اضافه کرد: دو مورد دریافت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومان از بانک شهر، همچنین آزاد سازی 4 میلیارد تومان عوارض پتروشیمی مهاباد محقق نشدند که انتظار داشتیم انجام بگیرند و با توجه به اینکه نبض حقیقی شهرداری ها بعد مالی آن ها است، باید گفت؛ که بدون پول نمی‌توان کار کرد و ما نیز نمی خواستیم بر میزان بدهی های شهرداری افزون کنیم.

استعفا به دلیل کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی را تایید نمی کنم

 

علیزاده آذر با اشاره به تبلیغات عده ای کاملا مشخص و تعریف شده، در قالب رسانه و حتی بعضی  سمن ها گفت: این افراد سرباز جان بر کف عده ایی شده اند تا تمام توان تبلیغاتی خود را برای تخریب شورا و شهردار دور پنجم  بکار بگیرند.

وی تاکید کرد: در این دور شهرداری مهاباد کارنامه قابل قبولی عمرانی نداشته است، اما از لحاظ ساماندهی سیستم اداری به نسبت ادوار قبل شهرداری حرکتی رو به جلو داشته است و در حال حاضر بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان اسناد خزانه داریم که می تواند کمک شایانی برای شهرداری باشد.

شهردار مستعفی مهاباد گفت: ادارات سطح شهرستان مهاباد از پرداخت بدهی خود به شهرداری مهاباد امتناع می ورزند و عدم مشارکت مردمی نیز در پرداخت عوارض مزید بر بحران مالی شهرداری بوده است.

 وی در پایان تاکید کرد: بنده تحت هیچ گونه فشاری و در شرایط کاملاً نرمال استعفا می‌دهم، شاید در این شرایط استعفا اقدام مثبتی نباشد اما عقیده شخصی من این بود که از سمت شهرداری مهاباد به دلیل رسیدگی به وظایف شخصی خود و رسالتم در تدریس دانشگاه استعفا دهم البته بنده استعفا به خاطر کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی را تایید نمی کنم.

اختلاف نظر استراتژیک جدی در شورای شهر مهاباد وجود دارد

در ادامه حامد حیدری رییس شورای اسلامی شهر مهاباد اظهارداشت:هدف از این نشست شفاف سازی در خصوص موافقت اعضای شورای اسلامی شهر با استعفای دکتر علیزاده آذر بوده که بدون هیچ فشاری و تنها با اصرار و نظر  شخصی خود، این تصمیم را گرفته‌است و هیچ عامل خارجی در پذیرش و یا رد استعفای شهردار مهاباد دخالت نداشته است .

حیدری افزود: شهردار مهاباد چندروز قبل شفاهاً موضوع را با اعضای شورا طرح نموده بود و ما تلاش زیادی کردیم که وی را از این تصمیم منصرف کنیم ولی در جلسه رسمی شورا که روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه تشکیل شد بصورت کتبی استعفای خودرا تقدیم شورا کرد .

رییس شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: شورا و شهرداری مهاباد اقدامات خود را متوقف نکرده است، اما نباید انتظار داشت اقداماتی که در دوره سوم و چهارم انجام شده است در این دوره نیز صورت بگیرد، زیرا شهرداری مهاباد در دوره پنجم با بحران مالی روبه‌رو شد.

 وی ادامه داد: شورای دوره پنجم از روز اول اعلام کرد با توجه به حجم بدهی موجود نمی تواند پروژه های فاخر عمرانی را به ثمر برساند، اما سعی خواهد کرد در بازپرداخت بدهی ها و به روز رسانی معوقات پرسنل اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد نیز گفت: اختلاف نظر استراتژیک جدی در شورای شهر مهاباد وجود دارد که این هم طبیعی است، اما نمی‌توان منکر بی انضباطی مالی موجود در بدنه شهرداری شد و قطعا این بی انضباطی ها غیر قابل توجیه و غیر قابل درک است.

تا پایان هفته شهردار جدید مهاباد معرفی می شود

سپس سخنگوی شورای شهر مهاباد در مورد انتخاب شهردار جدید تاکید کرد: گزینه هایی مد نظر هستند روی آنها بحث هایی صورت گرفته و قطعا با آنها مصاحبه های حضوری خواهیم داشت و نهایتا تا تا پایان هفته شهردار جدید مهاباد معرفی خواهد شد.

کریمی افزود: طبق قانون یکی از باسابقه ترین کارمند های رسمی شهرداری تا انتخاب شهردار جدید به عنوان سرپرست شهرداری مهاباد انتخاب می‌شود که جناب درویشی معاون مالی و اداری شهرداری به عنوان سرپرست شهردار در حال حاضر انتخاب شده است.

در پایان اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد در سکوت و ضمن آرزوی موفقیت، استعفای شهردار مهاباد را با اکثریت آرا پذیرفتند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 2 =