تکمیل سدهای کردستان بیش از پنج هزار میلیارد ریال اعتبار لازم دارد

شناسهٔ خبر: 075BC8D2 -
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: برای اتمام و بهره‌برداری از سد‌های در دست اجرای استان، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، پنج هزار و ۹۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش هاناخبر ،آرش آریانژاد افزود: تاکنون برای سد چراغ ویس سقز با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی، ۲ هزار و ۱۵۹ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن ۹۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی با اشاره به اینکه برای سد عباس آباد بانه با ۹۸ درصد پیشرفت، یک هزار و ۲۵۴ میلیارد ریال هزینه شده و برای بهره‌برداری آن ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است، گفت: پیشرفت فیزیکی سد سیازاخ دیواندره ۹۰ درصد است و تاکنون برای آن ۲ هزار و ۸۵۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و برای اتمام این طرح ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر باید هزینه شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، میزان پیشرفت سد‌های امیرآباد - رمشت کامیاران را ۹۶ درصد اعلام کرد و افزود: برای ساخت این پروژه ۲ هزار و ۲۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و برای بهره‌برداری از آن ۹۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

آریانژاد به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی سد سورال دهگلان اشاره کرد وعنوان کرد: برای اتمام این سد ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و تاکنون در همین پروژه ۱۹۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه سد زیویه کامیاران ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: بر اساس آخرین محاسبه انجام شده، ۵۱۵ میلیارد ریال برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است و برای بهره‌برداری از آن نیز ۱۴۶ میلیارد ریال دیگر باید هزینه شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان تصریح کرد: برای بهره برداری از سد‌های گاران مریوان و سنگ سیاه قروه که به اتمام رسیده‌اند، به ترتیب یک هزار و ۴۷۷ میلیارد ریال و ۱۹۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 7 =