ممنوعیت عرضه پرندگان وحشی در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 07878236 -
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از ممنوعیت عرضه پرندگان وحشی خبر داد و گفت: با عرضه کنندگان این پرندگان برخورد جدی می شود.

به گزارش هاناخبر ،

دکتر نادر پرور اظهار داشت: بر اساس نظر محیط زیست خرید و فروش پرندگان وحشی ممنوع است و جدای از حساسیت های این سازمان محیط زیست، دامپزشکی نیز از نظر انتقال بیماری های واگیر بین پرندگان و بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان حساسیت ویژه ای را در این فضا ایجاد کرده است.

وی افزود: از آنجا که هیچ اعمال نظارتی بر روی این پرندگان وحشی انجام نمی شود ورود آن ها به محل تجمع پرندگان زینتی، بومی، سنتی و صنعتی احتمال انتقال بیماری را تشدید می کند بنابراین ما با عرضه آن مخالف هستیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه خواستار برخورد قاطع در این باره شد و گفت: در این راستا با سازمان محیط زیست نشست های مشترکی داشتیم و با طرح بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به عنوان یک بیماری خطرناک خواستار برخوردی جدی شدیم.

وی افزود: در صورت نیازنسبت به تشکیل گشتهای مشترک با محیط زیست برای برخورد با عرضه کنندگان پرندگان وحشی اقدام خواهیم کرد.

دکتر پرور خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به فصل سرد سال و زمان مهاجرت پرندگان احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان وجود دارد بنابراین باید در اسرع وقت هرگونه تلفات در میان طیور به سامانه ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی شود تا اقدامات مقابله ای انجام شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 5 =