بازگردانده شدن ۱۱۸میلیارد ریال فرارمالیاتی درکردستان به خزانه دولت

شناسهٔ خبر: 079F80C3 -
فرمانده انتظامی کردستان گفت:با پیگیری پلیس امنیت اقتصادی استان ۱۱۸میلیارد ریال فرار مالیاتی در کردستان، کشف و به خزانه دولت بازگردانده شد.

به گزارش هاناخبر ،

سردار علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان گفت:در پی دریافت خبری مبنی بر فرار مالیاتی توسط چهار نفر از وارد کنندگان کالا در سنندج، موضوع بطور جدی در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات تخصصی صورت گرفته مشخص شد افراد مورد نظر در سال ۱۳۸۹ در راستای انجام فعالیت‌های اقتصادی از جمله واردات، اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرده‌اند.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: در ادامه تحقیقات، ماموران به این نتیجه رسیدند افراد مورد نظر طی سال‌های ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۱ با سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی صادر شده اقدام به واردات بیش از ۲۲۷ میلیارد تومان کالا عمدتا لوازم خانگی از گمرکات جنوب کشور کرده و طی این مدت مالیات کالا‌های وارد شده را پرداخت نکرده‌اند.

سردار آزادی یادآور شد: در همین راستا و طی شکایت اداره کل مالیاتی استان و با تلاش بی وقفه پلیس اقتصادی و هماهنگی با مراجع قضایی، ماموران با اخذ نیابت به یکی از شهر‌های جنوبی کشور اعزام و طی یک عملیات پلیسی موفق به دستگیری سه تن از متهمان این پرونده شدند.

فرمانده انتظامی کردستان گفت: با پیگیری‌های بعمل آمده و هماهنگی با اداره کل مالیاتی استان مبلغ ۱۱۸ میلیارد ریال به مرحله وصول در آمد و به خزانه دولت واریز و پرونده به همراه مدارک و مستندات موجود برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =