فلاحت پیشه در دیدار سفیر صربستان در تهران:

برجام حقانیت ایران را در زمینه های مختلف نشان می دهد

شناسهٔ خبر: 0918133C -
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برجام توافقنامه ای صرفا هسته ای نیست؛ برجام حقانیت جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های مختلف در سطوح بین المللی نشان می دهد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه (29 آبان) با دراگان تودوروویچ، سفیر صربستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

حشمت اله فلاحت پیشه در این دیدار با اشاره به کشف 9 تن مواد مخدر با هدف ورود به کشورهای اروپایی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به عنوان بزرگترین آفت اجتماعی به سایر کشورها مبارزه می کند و تاکنون در این راه هزینه های انسانی و مالی زیادی را متحمل شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از روند پیشرفت اقدامات عملیاتی اتحادیه اروپا در مناسبات اقتصادی با ایران خاطر نشان کرد: در شرایطی که ایران منتظر اجرای هر چه سریع تر در روند مناسبات اقتصادی با اروپاست، اروپایی ها در حال وقت کشی هستند.  

فلاحت پیشه ضمن تأکید بر حفظ همبستگی میان کشورها گفت: ایران به ساز و کارها و گسترش مناسبات خود در رابطه با کشورهای اروپایی ادامه می دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابعاد گسترده توافقنامه بین المللی برجام گفت: برجام توافقنامه ای صرفا هسته ای نیست؛ برجام حقانیت جمهوری اسلامی ایران را در زمینه های مختلف در سطوح بین المللی نشان می دهد.

فلاحت پیشه ضمن اشاره به گسترش صادرات غیرنفتی و درآمدهای مالیاتی در مناسبات اقتصادی ایران اظهار داشت:  با 40 سال سابقه و تجربه تحریم، راهکارهای مقابله با آن را فرا گرفته ایم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره با سیاست های ریاضتی و تحریمی آمریکا به عنوان فرصتی برای توسعه مواجه شده است.

تودوروویچ، سفیر صربستان در تهران ضمن انتقاد به سیاست های تحریمی علیه کشورها گفت: تحریم های صورت گرفته علیه ایران بین المللی نیست و هیچ تأثیری بر مناسبات میان ایران و صربستان ندارد. وی افزود: ما به همکاری های خود با ایران بیشتر و بیشتر ادامه می دهیم.

سفیر صربستان در تهران با اشاره به سیاست صربستان مبنی بر توسعه تعاملات با ایران خاطر نشان کرد: راهکارهای مختلف را در جهت گسترش مناسبات اقتصادی میان دو کشور مورد بررسی قرار می دهیم.

تودوروویچ با اشاره به اهمیت نقش ایران در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ایران نه تنها از تروریسم حمایت نمی کند؛ بلکه خود هدف تروریسم است. وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده هیچ سازمان شیعی تروریست و هیچ فرد شیعی تروریست در دنیا وجود ندارد.

سفیر صربستان در تهران تعاملات پارلمانی میان ایران و صربستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: صربستان به دنبال گسترش مناسبات خود با ایران در همه زمینه هاست.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =