کنگره مشاهیر کرد، مقدمه گفت و گوی نسل جوان با اهل تجربه است

شناسهٔ خبر: 09797092 -
عضو شورای شهر سنندج گفت: کنگره مشاهیر کرد مقدمه ای برای گفت و گوی نسل جوان با صاحبان علم و تجربه و خادمان واقعی تاریخ و فرهنگ جامعه کُرد است.

به گزارش هاناخبر ،عضو جوان شورای شهر سنندج معتقد است کنگره مشاهیر کرد مقدمه ای است برای گفت و گوی نسل جوان با صاحبان علم و تجربه و خادمان واقعی تاریخ و فرهنگ جامعه کرد که بعضا از نظر انتقال میراث فکر و فرهنگ دچار انقطاع نسلی شده است
ارسطو گویلی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: یک جامعه برای رسیدن به توسعه باید بزرگان و صاحبان تجربه اش را به نسل جدید معرفی کند. جوانها هم اگر می خواهند الگوهای مناسب انتخاب کنند و در توسعه جامعه موثر باشند، باید بزرگان آن جامعه را بشناسند.
وی گفت: متاسفانه در حال حاضر جوانان به نخبگان دسترسی ندارند و از جمله جامعه علمی با بدنه عمومی جامعه فاصله دارد. وی گفت: این مساله در شورای شهر سنندج مطرح شده که این ارتباط در قالب نشست ها و حتی استودیو و اماکن عمومی مانند پارکها دوباره برقرار شود و گفتگوی جوانان با صاحبان تجربه و فکر دوباره احیا شود.
بی گمان به گفته وی، برای قرار گرفتن در ریل توسعه و پیرشفت، نسل جوان باید با نخبگان آشنا شوند . کنگره مشاهیر کرد هم فرصتی برای این گفتگو و همدلی و تعامل است. مردم و جوانان باید با نخبگان و سرمایه های انسانی خود آشنا شوند.
وی افزود: مشکل بسیاری از جوانان امروز، کمبود امید و بی انگیزگی است و اگر جوانان پای  سخنان بزرگان جامعه بنشنند و سرگذشت و زندگی آنها را مطالعه کنند و از آنها الگوبرداری کنند، و با مسیرهای طی شده و الگوهای تجربه شده آشنا شوند، می توانند در توسعه جامعه نقش آفرینی کنند.کنگره مشاهیر کرد در هیمن راستاست و ساده ترین کارکرد کاشتن بذر امید در دل جوانان است که آنها هم روزی بتوانند در دسته مشاهیر قرار گیرند و برای جامعه  منشاء خدمات باشند.
کارکرد دوم این کنگره به گفته گویلی، آثار اجتماعی و فرهنگی است که در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطع فرهنگ عمومی جامعه و فرهنگ مطالعه و دانشجویی بسیار موثر است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 4 =