حوادث غیر مترقبه ۱۶۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی آذربایجان غربی خسارت زد

شناسهٔ خبر: 09816142 -
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: در چهارماه اول سال جاری نزدیک به ۱۶۰۰ میلیارد تومان ناشی از حوادث غیر مترقبه به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شد.

به گزارش هاناخبر ،عبداله فتح اله زاده، ۴ مهرماه در جلسه ستاد بیمه محصولات کشاورزی استان افزود: ۴۴ حادثه شناخته شده در جهان وجود دارد و از این تعداد ۳۴ حادثه در ایران رخ می دهد.

فتح اله زاده تصریح کرد:از مجموع ۳۴ حادثه غیرمترقبه که در ایران رخ می دهد، وقوع ۲۶ حادثه، معادل ۸۰ درصد حوادث غیر مرقبه  کشوردر استان را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: در سال زراعی گذشته، بارش تگرگ، وقوع سیل،سرمازدگی ،خشکسالی و زلزله از جمله عوامل طبیعی بودند که به بخش کشاروزی استان خسارت وارد کردند.

این مسئول با اشاره به اینکه برای کاهش میزان خسارت وارده به کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی، مطمئن‌ترین راه برای جبران خسارت حوادث غیرمترقبه است، افزود: صندوق بیمه کشاورزی لازم است حمایت‌های تحت پوشش خود را به صورت فراگیرتر انجام دهد.

وی تاکید کرد: همه ساله از طریق بلایای طبیعی خسارات قابل توجهی به بخش کشاورزی استان وارد می‌شود که در این راستا مشارکت بهره‌برداران بخش کشاورزی، آموزش و آگاه‌سازی کشاورزان در جهت مقابله و نیز کاهش حجم خسارات وارده به این بخش ضروری است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =