ممنوعیت جابجایی دانش آموزان بیش از ظرفیت خودرو

شناسهٔ خبر: 1001BDDE -
رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی گفت: جابجایی دانش آموزان بیش از ظرفیت خودرو و یا بصورت ایستاده در سرویس مدرسه ممنوع است.

به گزارش هاناخبر ،

سرهنگ حجت مشتاق قره باغ رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی گفت:با توجه به شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس پیش بینی می‌شود حجم ترافیک در شهر‌ها افزایش یابد. این افزایش میزان ترافیک در معابر شهری بر ساعات سفر‌های درون شهری تاثیر گذاشته و باعث طولانی شدن زمان سفر‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: بهترین راهکار برای سریع رسیدن به مقصد و کاهش ترافیک در این ایام، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی والدین دانش آموزان را خطاب قرار داد و افزود: برخی از والدین برای بردن فرزندانشان از خودرو‌های خود استفاده می‌کنند، اما تجمع این خودرو‌ها در ساعت شروع و خاتمه مدارس باعث ایجاد گلوگاه‌های ترافیکی و انسداد در معابر و وضعیت ترافیکی نابسامانی می‌شود.

سرهنگ مشتاق تاکید کرد: رانندگان خودروی خود را در محل‌های مناسب و بدون ایجاد مشکل تردد برای سایر رانندگان، متوقف کرده و فرزندان خود را به داخل مدرسه هدایت کنند.

وی یادآوری کرد: فرزندان خود را با علائم تابلو‌های راهنمایی و رانندگی آشنا و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به آن‌ها آموزش دهید و به صورت عملی هم با آنان تمرین کنید. حتما دانش آموزان در مسیر رفت و برگشت به مدرسه از پیاده رو استفاده و از تردد در کنار خیابان پرهیز کنند.

رئیس پلیس راهور استان گفت:  ظرفیت سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو مشخص است و جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو و یا بصورت ایستاده در سرویس مدرسه ممنوع است.

سرهنگ مشتاق تصریح کرد: از همه رانندگان عزیز تقاضا داریم در ایام بازگشایی مدارس، حقوق عابرین پیاده به خصوص دانش آموزان را بیشتر رعایت کنند. این وظیفه ماست که هنگام رانندگی در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت کنیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =