مبتلایان کرونا ۸ میلیون تومان هزینه درمان پرداخت می کنند/ وزیر بهداشت پیگیر مسئله باشد

شناسهٔ خبر: 1099C9F3 -
نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم صراحت قانون اساسی مبنی بر درمان رایگان بیماران، هر بیمار مبتلا به کرونا مجبور است برای خرید آمپول "رمدسیویر" در مجموع ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

به گزارش هاناخبر ،جلال محمودزاده بیان کرد: پزشکان متخصص نسبت به تجویز بعضی از اقلام دارویی برای درمان بیماران کرونا از جمله آمپول "رمدسیویر" اقدام می کنند ولی مسئولین بیمارستان اعلام می‌کنند که داروی مذکور در لیست تعهد بیمه قرار ندارد.

او ادامه داد: پیرو مذاکرات شفاهی با وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در خصوص هزینه های درمانی بیماران کرونا در شهرستان های محروم از جمله شهرستان مهاباد مذاکراتی انجام شده است.

این نماینده مجلس اظهار کرد:  از وزیر بهداشت و درمان سوال کردیم اگر درمان و داروی مذکور موثر نیست و یا در لیست بیمه قرار ندارد، چرا پزشکان متخصص آن را تجویز می کنند.

محمودزاده ادامه داد: همراهان بیماران دچار شد خواهند شد برای هر بیمار ۶ عدد آمپول "رمدسیویر" در بازار آزاد و قیمت هر آمپول یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و در مجموع 8 میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خریداری کنند در حالیکه قانون اساسی به صراحتی بر درمان رایگان بیماران تاکید دارد.

او با اشاره به جهانی بودن بیماری کرونا تصریح کرد:  لازم است وزارت بهداشت و مسئولین امر پاسخگوی مردمی ‌باشند که به کرونا مبتلا شده اند. کسانی هستند که در منزل استیجاری زندگی می کند. فاقد شغل و درآمد ثابت هستند و برای درمان و تهیه مبلغ مذکور باید به کجا مراجعه کنند؟

نماینده مهاباد از وزیر محترم وزیر بهداشت و درمان درخواست کرد هر چه سریعتر نسبت به این موضوع رسیدگی و نتیجه را انعکاس دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 9 =