افزایش ۳۰ درصدی اجرای طرح آبخیزداری و آبخوانداری در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 1101B529 -
از ابتدای امسال تاکنون، طرح‌های آبخیز داری و آبخوانداری در بیش از ۲۴ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی و کشاورزی استان کرمانشاه اجرایی شده است.

به گزارش هاناخبر ، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی اجرای این طرحها در عرصه های طبیعی و کشاورزی گفت: برای تحقق طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری امسال ۱۰۰ میلیار تومان از محل منابع استانی و ملی اعتبار مصوب شده است که تاکنون ۲۵ درصد آن تخصیص یافته است.
غلامرضا چامه با اشاره به اینکه از مجموع ۲ و نیم میلیون هکتار سطح حوزه‌های آبخیز استان  تاکنون بیش از ۵۰۰ هکتار  آن مشمول طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری شده اند گفت: فعالیت‌های انجام شده شامل ایجاد سازه‌های کنترل سیلاب و سیستم‌های پخش سیلاب و تغذیه آبخوان بوده است.
وی با اشاره به اثرات منفی ناشی از خشکسالی افزود: تلاش می‌شود تا با نفوذ رواناب‌ها بوسیله اجرای سیستم‌های پخش سیلاب به داخل زمین و تغذیه آبخوان‌ها نسبت به تقویت سفره‌های آب زیر زمینی اقدام شود.
چامه گفت: در صورت تامین منابع اعتباری می‌توان اقدامات موثرتری در زمینه فعالیت‌های آبخیز داری و آبخوانداری در سطح عرصه‌های طبیعی و کشاورزی انجام داد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =