اعتراض مردم سیدآباد به عدم تحقق وعده مسئولین مهابادی

شناسهٔ خبر: 116829DF -
مردم سیدآباد مهاباد امروز در اعتراض به عدم تحقق وعده مسئولین این شهرستان مبنی بر احداث سایت موقت پسماند و تعطیل شدن سایت سیدآباد تحصن کردند.

به گزارش هاناخبر ، امروز (۱۷ تیرماه) مردم در منطقه سیدآباد  مهاباد برای سومین بار تحصن کردند و مانع از تخلیه زباله در این مکان شدند. در پی این تحصن مردمی، دهیار و اعضای شورای سید آباد نیز استعفا دادند.

 با به پایان رسیدن ظرفیت سایت پسماند زباله سیدآباد مهاباد و اعتراضات مردمی در ماه گذشته، فرماندار مهاباد (۱۸خرداد) در جلسه پسماند شهری از مکان یابی فوری تعیین محل موقت سایت جدید دفن زباله خبر داد و گفت: «ظرف یک هفته آینده سایت فعلی پسماند مهاباد تعطیل می شود و زباله ها به مکانی دیگر انتقال داده می‌شوند».

اما با گذشت یک ماه از این وعده هنوز هم سایت جدید احداث نشده و زباله ها همچنان به سایت پسماند سیدآباد مهاباد منتقل می شوند. در این مدت شیوع نوعی عارضه پوستی در بین تعدادی از اهالی سیدآباد مهاباد خبرساز شد. که به گفته معاون برنامه ریزی فرماندار مهاباد علت این نوع عارضه پوستی گزش حشرات موذی  بوده است.

خشایار صنعتی در آن زمان علت اصلی این عارضه پوستی را به دلیل وجود سایت پسماند در این محل تکذیب کرد و گفت: سایت زباله شهری و وجود شیرابه آن می‌تواند زمینه را برای رشد سریع انواع حشرات فراهم کند اما نمی تواند علت اصلی این عارضه پوستی باشد.

 امروز نیز پس از تحصن مردم سیدآباد مهاباد که هنوز هم ادامه دارد، اعضای شورای سیدآباد مهاباد به صورت دسته جمعی استعفای خود را به بخشداری تقدیم کردند.

ملا صدیق جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار کردپرس گفت: مقرر شده بود تا ظرف یک ماه سایت پسماند به صورت موقت به مکانی دیگر انتقال داده شود اما در این بازه زمانی هنوز زباله های شهری مهاباد در سیدآباد فدن می شوند و مردم منطقه نسبت به این موضوع اعتراض دارن.

وی ادامه داد :علی‌رغم تلاش‌های مسئولین مردم دیگر اعتمادی به اعضای شورای سیدآباد به دلیل عدم تحقق وعده‌های داده شده ندارند و از این رو ما تصمیم گرفتیم تا به صورت دسته جمعی شورای اسلامی و دهیاری سیدآباد استعفای خود را تقدیم کنیم.

جوادی اظهار داشت: ما با مردم صحبت کردیم و جلسات متعددی هم با مسئولان برگزار کردیم هرچند مسئولان در تلاشند ولی مردم دیگر کاسه صبرشان لبریز شده است.

عضو مستعفی شورای سیدآباد با بیان اینکه  مردم در حال حاضر نیز در محل تحصن کرده‌اند و بر خواسته خود پافشاری می‌کنند، تصریح کرد: اصلی‌ترین خواسته مردم انتقال فوری سایر پسماند در کمترین زمان ممکن است.

 

منبع: کردپرس

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 7 =