حدود ٥ میلیون دز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شد

شناسهٔ خبر: 124ACB76 -
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: تعداد، کل واکسن های تزریق شده در استان به ٤ میلیون و ۹۶۰ هزار دُز رسیده که ۲ میلیون و ۴۵۷ هزار دُز مربوط به نوبت اول بوده است

به گزارش هاناخبر ، محمدامین ولیزاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید برای مقابله با سویه جدید کرونا "امیکرون"، تزریق دُز سوم تسریع یابد، افزود: ۳۵۹ هزار و ۵۰۰ نفر در استان، دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این روند با سرعت ادامه دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۵ هزار دُز واکسن در استان تزریق شد که با به انجام رسیدن این تعداد، کل واکسن های تزریق شده در استان به چهار میلیون و ۹۶۰ هزار دُز رسید.

ولیزاد بیان کرد: از کل واکسیناسیون صورت گرفته در استان، ۲ میلیون و ۴۵۷ هزار دُز مربوط به نوبت اول بوده است. البته تاکنون علاوه بر ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار دُز دوم بوده است.

او افزود: طبق اعلام وزارت بهداشت، همه افراد بالای ۱۲ سال در استان می توانند در سامانه سلامت ثبت نام کنند تا برای دریافت دُزهای اول و دوم واکسن، به آنان پیامک ارسال شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین افراد بالای ۱۸ سال می توانند پس از گذشت سه ماه از دُز دوم، نوبت سوم واکسن را تزریق کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 5 =