عضویت در کتابخانه‌های کردستان رایگان شد

شناسهٔ خبر: 1276DF15 -
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: به‌مناسبت برپایی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان، از علاقمندان به‌صورت رایگان در کتابخانه‌های عمومی عضوگیری می‌شود.

به گزارش هاناخبر ،

محمد عبدالملکی گفت: به مناسبت برپایی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان، از علاقمندان به‌صورت رایگان در کتابخانه‌های عمومی عضوگیری می‌شود.

وی افزود: بر این اساس علاقمندان می‌توانند با مراجعه به غرفه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی که در ورودی اول سمت راست نمایشگاه واقع شده در این نهاد برای مدت یک سال به صورت رایگان عضو شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان بیان کرد: افراد متقاضی به منظور عضویت باید پس از دریافت فرم و تکمیل، آن را به کتابداران مستقر در غرفه تحویل دهند و برای تکمیل مراحل پایانی ثبت‌نام به کتابخانه مورد نظر خود درسراسر استان مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: کارت صادر شده از سوی کتابخانه‌های عمومی برای علاقمندان و ثبت‌نام‌کنندگان به‌صورت سراسری است به نحوی که افراد می‌توانند از تمام کتابخانه‌های کشور، کتاب به امانت بگیریند.

عبدالملکی افزود: کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان کردستان تا اختتامیه نمایشگاه در روز ۲۳ مهرماه در دو شیفت صبح و عصر، آماده عضوگیری از علاقمندان هستند.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای آشنایی با فعالیت‌ها و برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی است و از اقشار مختلف دعوت به عمل می‌آید از این غرفه این نهاد فرهنگی بازدید به عمل آورند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: برگزاری نشست‌های قصه‌گویی ویژه کودکان، مسابقه نقاشی و کتابخوانی از دیگر برنامه‌های برنامه‌ریزی شده برای ایام برپایی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان است.

عبدالملکی با بیان اینکه استان کردستان دارای ۷۸ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی به شمار می‌رود، تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی را بالغ بر ۳۸ هزار عضو برشمرد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۷۸۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد.

گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان از ۱۸ تا ۲۳ مهرماه‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج برپا است و علاقمندان می‌توانند در این مدت، صبح و بعدازظهر در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 8 =