وزیر نیرو 5 طرح توزیع و انتقال برق آذربایجان‌غربی را افتتاح کرد

شناسهٔ خبر: 1325DEF4 -
5 طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان‌غربی با اعتبار ۱۷۴.۵ میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو در قالب هفته بیست و دوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران به‌صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش هاناخبر ،رضا اردکانیان امروز سه‌شنبه در مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه بیان کرد: طی یک‌سال گذشته در قالب طرح‌های پویش الف - ب - ایران، ۶٠٠ هزار میلیارد ریال در کل کشور هزینه شده است.

وزیر نیرو گفت: در این مدت، ٣۶٠ طرح در قالب سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی به افتتاح رسیده است و طی سال جاری ۲۵٠ پروژه برای افتتاح در قالب این پویش در نظر گرفته شده و تاکنون ١٢١ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

او با بیان اینکه طی سال جاری تاکنون ۲۷۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های افتتاحی، هزینه شده است، اظهار داشت: در آذربایجان‌غربی نیز ١٩۵ طرح با سرمایه ۱۱۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال با پیشرفت ۴۵ درصدی در دست اجراست که امیدواریم تا پایان دولت تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها به ثمر برسد.

اردکانیان یکی از طرح های مهم وزارت نیرو را بهره مندی مشترکان کم مصرف از خدمات مختلف بخش های زیرمجموعه برشمرد و گفت: این مشترکان به خاطر رعایت میزان مصرف مجاز، قبض بدون مبلغ، دریافت می‌کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: طرح‌های بسیار فاخری در قالب پویش الف- ب- ایران در کشور و در استان افتتاح شده است که در آذربایجان‌غربی نیز دهها طرح وارد مرحله بهره‌برداری شده و در زمینه برق به برخورداری ٩٩.٩٨ درصدی رسیده ایم.

محمدمهدی شهریاری بیان کرد:  افتتاح واحدهای نیروگاهی می‌تواند نقش مهمی را در توسعه استان داشته باشد.

امروز با حضور"رضا اردکانیان" ، خط انهر_ارومیه گازی با خط طول هفت کیلومتر، ۲۸ دستگاه پایه‌های تلکسریی بتنی را با اعتبار هشت میلیارد تومان و با هدف تامین برق شهر ارومیه افتتاح کرد.

 

خط تغذیه خان تختی نیز در شهرستان سلماس با طول خط ۲.۵ کیلومتر دو مداره و اعتبار دو میلیارد تومان با هدف تامین برق این شهر به بهره‌برداری رسید.

خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه نیز به منظور برق‌داری و بهره‌برداری از خط انتقال مابین نیروگاه ارومیه و نیروگاه سهند با ۹.۵ میلیارد تومان اعتبار با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه شامل برق‌داری ۴۰۰.۱۳۲ کیلوولت به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر با ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه در جهت تقویت شبکه انتقال و همچنین انتقال بخش توسعه این نیروگاه از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این سفر است.

همچنین در سفر وزیر نیرو به استان، نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی شهرستان ارومیه با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین برق شهرک صنعتی فاز سه ارومیه افتتاح و 6 طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان غربی با سرمایه‌گذاری ۳۵۰۲.۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =