اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان کردستان مشخص و معرفی شدند

شناسهٔ خبر: 13EDD897 -
صبح امروز و طی مراسمی و با حضور رییس کل دادگستری و معاون منابع انسانی، مراسم تحلیف اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان در سالن اجتماعات دادگستری کل استان کردستان برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ، ۱۴عضو شامل ۱ – ماموستا اقبال بهمنی ۲ – مهدی حاتمی ۳ – هومن قصری ۴ – فرزام فاروقی ۵ – اسعد اردلان ۶ –سلیمان الله مرادی ۷ – امید رشیدی ۸ – سیدفواد حسینی ۹ – فرهاد عزت پور ۱۰ – محرم وزیری ۱۱ – عبدالله فرجی ۱۲ – قباد میمنت آبادی ۱۳- علی عباس داوود نیا و ۱۴خانم مهدیه رئیس زاده به عنوان اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان کردستان معرفی شدند.
در ابتدای این مراسم محمدرضا مترقب گفت: رسانه‌ها باید به رسالت اصلی خود یعنی حفظ و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقلال کشور عمل نمایند و می‌توانند با اطلاع رسانی دقیق، شفاف، صحیح و اصولی نقش بی بدیل خود را برای پیشبرد اهداف عام المنفعه و ایجاد آسایش و آرامش در جامعه ایفاء کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه هیئت منصفه مطبوعات نماینده نخبگان جامعه هستند، افزود: بنابر دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت نخبگان در جهت ارتقای دستگاه قضایی ما نیز بدنبال استفاده از این ظرفیت در جهت پیشرفت همه جانبه و در همه عرصه‌ها در دادگستری استان کردستان هستیم.

وی افزود: هیئت منصفه دادگاه مطبوعات همکار و مورد اعتماد مجموعه‌های قضایی هستند و نقش بسزایی در حل و فصل امور محوله و تامین حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی متضرر از جرائم مطبوعاتی و اجرای عدالت دارند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان با بیان اینکه مطبوعات منعکس کننده تفکرات و خط مشی فکری مردم و افکار عمومی هستند، گفت: بر این اساس اعضاء هیأت منصفه مطبوعات از میان نمایندگان صنوف و مشاغل مختلف تعیین می‌شوند تا مطالبات مردمی و نیاز‌های اجتماعی نیز رعایت شود.

همچینین در این جلسه یزدان فلاحی سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان کردستان نیز با ارائه توضیحاتی، شرح وظایف، تکالیف و تعهدات هر یک از اعضاء هیأت منصفه را تبیین و با اشاره به اهمیت و جایگاه هیأت منصفه در ارائه مشاوره‌ها و دیدگاه‌های خود، نقش آن را در فرایند رسیدگی‌ها و تصمیمات قضایی تشریح کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =