‍ ‍ طرح توسعه وساماندهی مرز بین المللی باشماق؛ پشت خاکریزها همچنان درجا می زند

شناسهٔ خبر: 13EF4B62 -
طرحی که قرار بود در زمان ممکنه وبا حمایت های خاص اعتباری و تخصیص بودجه ای از هفت هکتار به 27 هکتار افزایش یابد، فی المجلس و طبق دیده ها فقط تپه خاکریزی های را از آن می بینیم که در بهار خشک و تابستان داغ امسال‌ فقط گرد و خاکش را مهمان چشم ها و ریه هایمان کرد و آنچه که پیداست در پاییز و زمستان پیش رو اگر خدا وند متعال خواست در باران و سرمایش گل را باید لگ مال کنیم.

به گزارش هاناخبر ، « طرح توسعه مرز باشماق مریوان در شورای ساماندهی مرز های کشور تصویب شد.»

این تیتر خوش رنگ و لعاب با گذشت تقریبا شش ماه در 18 اسفند 99 نقل قول و صد البته نقل نبات مجالس و نشست ها و جلسات اداری و  جراید، خبرگزاری ها ونشریات استان کردستان و شاید هم کشور شد.


آن هنگام که مدیر کل راهداری، حمل و نقل جاده استان کردستان با آهنگی موزین و شوری تاب گونه این خبر را داد پیش بینی ها از اتفاقی مبارک و ممنون حداقل بعد از چندین دهه از گذشته رسمی شدن مرز بین المللی باشماق می داد.
پس ار از سالها در نبود حداقلی زیر ساختی در مرز بین المللی باشماق این مهم نوید بخش  خبر از توسعه اصولی در مرز  می داد.
برآورد هزینه فاز اول و اعتبارات  و تخصیص های لازم نیز گویا خبر مسرت بخشی بود که چندین هفته غبار گرفته شده مرز رسمی باشماق را شاید نم نم ای از طراوت باران می‌داد.


ولی گویا این نم نم باران همچون ابرهای بی باران و بی برکت این چند بهار گذشته سرابی بیش نبوده و طرح توسعه وساماندهی مرز بین المللی باشماق مریوان به روایت ماه ها از آغاز این مهم و کندی عملیات اجرایی و زیر ساختی در خاکریزها و سنگر سازی های بی سنگر ترانشیب منت قدیم (محل تخلیه و بارگیری) در جا می زند.
طرحي که به نقل مسؤولان مرتبط  و حمایت استانداری باید در ماه های اخیر در اوج روزهای کاری فصلی حداقل حرفی برای گفتن داشته باشد، ولی متاسفانه همچنان مريض و بی رمق در لابه لای خاکریز های متعدد مسکوت و شاید ماهها و بلکه ام سالها خاک گل بخورد.

بی شک کندی در این مهم و رویه مريض گونه چنین طرح های در  در چند ماه آینده در فصل باران و سرما تبعات منفی و ناگوار به همراه خواهد داشت و شاید متضمن این باشد که حوزه صادرات در این میان با چنین شرایطی لطمه جبران ناپذیری بخورد.


طرحی که قرار بود در زمان ممکنه  وبا حمایت های خاص اعتباری و تخصیص بودجه ای از هفت هکتار به 27 هکتار افزایش یابد، فی المجلس و طبق دیده ها فقط تپه خاکریزی های را از آن می بینیم که در بهار خشک و تابستان داغ امسال‌ فقط گرد و خاکش را مهمان چشم ها و ریه هایمان کرد و آنچه که پیداست در پاییز و زمستان  پیش رو اگر خدا وند متعال خواست در باران و سرمایش گل را باید لگ مال کنیم.

گفته ها بسیار است و نجوای بیشمار....
گوش ها کم تحمل و دیده ها خسته از وعده های پوشالی.

با احترام به حقوق مخاطب، کوتاه سخن میکنم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =