بازدید نمایشی تیم اقتصادی کردستان از بازار سنندج

شناسهٔ خبر: 14D7D449 -
تیم اقتصادی کردستان امروز در حرکتی نمایشی از چند فروشگاه و مغازه در سطح شهر سنندج بازدید کردند اما با وجود مشاهده قیمت ها از نزدیک باز هم بالابودن میزان تورم در استان نسبت به سایر استان های کشور را انکار کردند.

به گزارش هاناخبر ،

پس از آنکه کردستان چندین ماه متوالی صدرنشین بیشترین میزان تورم نقطه به نقطه در کشور شد و همچنین رتبه اول تورم سالانه 97 را هم به دست آورد؛ امروز در حرکتی نمایشی برخی از اعضای تیم اقتصادی استان سری به بازار زدند و از چند فروشگاه و مغازه عرضه مواد خوراکی، مُبل و لوازم التحریر در سنندج بازدید کردند. اما مشاهده قیمت ها از نزدیک هم نتوانست نظر معاون اقتصادی استاندار کردستان را درباره گرانی مضاعف اجناس در استان عوض کند و باز هم در این بازدید بالابودن قیمت کالاها در استان نسبت به استان های دیگر را انکار و اعلام کرده اجناس و کالاها در این استان گران تر از سایر نقاط کشور عرضه نمی شود.

بر اساس خبری که خبرگزاری ایرنا منتشر کرده است:  حسین فیروزی در این بازدید عنوان کرده نظارت بر بازار توسط بخش دولتی روزانه به طور مرتب انجام می‌شود ولی مهمتر از این، نظارتی است که باید توسط خود اصناف و مردم صورت گیرد که در بازار استان این مسئله نیاز به تقویت دارد.اما او از بازاریان درخواست کرده که با کاهش حاشیه سود خود، رعایت حال مردم را کنند تا اعتماد به بازار برگردانده شود.

همچنین فیروزی در این بازدید وجود گران فروشی در برخی از مغازه های سطح استان را تایید کرده اما تاکید کرده که این گرانفروشی عمومیت ندارد و آثار روانی ایجاد ذهنیت گران‌تر بودن کالا در بازارکردستان نسبت به سایر نقاط کشور منجر به خروج سرمایه از استان می‌شود.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان کردستان هم در این بازدید در رکاب معاون اقتصادی استاندار بوده و صرفا به بیان اعداد و ارقامی در رابطه با میزان بازرسی ها در ماه‌های فروردین و اردیبهشت پرداخته و اعلام کرده ۱۹ هزار و ۴۶۷ مورد بازرسی از سطح واحدهای صنفی و غیرصنفی استان انجام شده که منجر به کشف ۹۶۲ مورد تخلف و تشکیل ۸۴۲ پرونده شده است. حال آنکه کنترل بازار و تعدیل قیمت ها از جمله وظایف سازمان صنعت و معدن است اما تاکنون نتوانسته است در این زمینه عملکردی مثبت از خود ارائه دهد و تنها به ارائه آماری فاقد ارزش بسنده می کند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =