تشریح دستاوردهای سال 97 مرکز بهداشت بوکان توسط معاون اجرایی این مرکز

شناسهٔ خبر: 1557FA30 -
افتتاح دو مرکز خدمات جامع و یک پایگاه سلامت در سال 97 مرکز بهداشت شهرستان بوکان در سال 1397 دستاوردهای مفیدی چه در حوزه خدمات و چه در حوزه تجهیز و توسعه عمرانی داشته است، از آن جمله می توان به افتتاح مراکز خدمات جامع سلامت روستایی تیکان تپه و کویره کانی و نیز پایگاه سلامت شهری دانش اشاره نمود.

به گزارش هاناخبر ،

حسن قربانی معاون اجرایی مرکز بهداشت بوکان در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان با بیان این مطلب افزود: این دو مرکز و پایگاه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال پس از تجهیز کامل و تامین نیرو جهت خدمت به جمعیتی در حدود 21 هزار نفر از همشهریان و روستانشینان افتتاح گردیدند.

معاون اجرایی مرکز بهداشت از بازسازی خانه بهداشت روستای عزیزکند به همت خیرین به عنوان یکی دیگر از فعالیت های ثمربخش مرکز بهداشت بوکان در سال گذشته نام برد و از ادامه این روند در سال جاری در بازسازی سایر خانه های بهداشت فرسوده شهرستان خبر داد.

استفاده از فضای بلااستفاده زیرزمین بیمارستان قدیم و تعمیر، بازسازی و تجهیز آن به عنوان باشگاه ورزشی، تفریحی کارکنان شبکه بهداشت و درمان بوکان که استقبال واستفاده چشمگیر همکاران را در پی داشت.

رنگ آمیزی و نوسازی سالن اجتماعات مرکز بهداشت، تعمیر و بازسازی خانه های بهداشت ینگی کند و درزیولی، اهتمام به فعالیت های فرهنگی، ورزشی همکاران از جمله برنامه کوهپیمایی آخر هر ماه و تجهیز یکی خودروهای مرکز بهداشت جهت استفاده اختصاصی برای نظارت و بازرسی واحد بهداشت محیط، از دیگر فعالیت هایی بود که حسن قربانی در این گفتگو به آنها اشاره نمود.

وی در ادامه افزود: تجهیز یخچال های نگهداری واکسن در مراکز و پایگاه های سلامت به سیستم آلارم از جمله فعالیت های ثمربخش و مفید دیگری بود که در سال 97 به انجام رسید.

در ادامه این گفتگو حسن قربانی به برنامه های مرکز بهداشت بوکان برای سال 98 اشاره کرد و اتمام ساخت و افتتاح مراکز شماره 7 شهری و مرکز شهری-روستایی امیرآباد و ادامه بازسازی خانه های بهداشت فرسوده سطح شهرستان را از اولویت های کاری مرکز بهداشت بوکان در سال کاری 98 اعلام کرد.

معاون اجرایی مرکز بهداشت بوکان در پایان اعلام نمود، تمام اهتمام و توجه همکاران ما در مرکز بهداشت بر ارتقاء شاخص های بهداشتی و افزایش کمیت و کیفیت خدمات به مردم گرامی و همشهریان بوکان می باشد.

لازم به ذکر است مرکز بهداشت بوکان دارای 62 خانه بهداشت، 7 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، 4 مرکز خدمات جامع سلامت شهری، 5 مرکز خدمات جامع سلامت شهری-روستایی و 15 پایگاه سلامت شهری می باشد.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =