پلیس انگلیس: «آسانژ» بر اساس درخواست آمریکا بازداشت شده است

شناسهٔ خبر: 15AD8A57 -
پلیس انگلیس اعلام کرد که بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس بر اساس درخواست آمریکا بازداشت شده است.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از رویترز، آمریکا در خواست استرداد «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس را مطرح کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، پلیس انگلیس این موضوع را پس از بازداشت وی اعلام کرده است.

پلیس در این باره اعلام کرد: آسانژ ۴۷ ساله امروز پنجشنبه به درخواست مقامات آمریکایی بازداشت شده و در مقر پلیس در لندن حضور دارد. حکم استرداد وی (به آمریکا) بر اساس ماده ۷۳ قانون استرداد است و او به زودی در دادگاه حاضر می شود.

این در حالی است که پلیس انگلیس ساعتی پیش اعلام کرده بود: «جولیان آسانژ» (بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس) بازداشت شده است. وی پس از خروج «جولیان آسانژ» از سفارت اکوادور در لندن، وی بازداشت شده است!

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

گفتنی است، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه ۷ آبان سال ۹۷ اعلام کرده بود: اکوادور به دنبال پایان دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

این در حالی است که بیش از ۶ سال پس از پناهندگی «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس و اقامت وی در ساختمان سفارت اکوادور در انگلیس، چندی پیش برخی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =