رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان خبرداد:

افزایش 34درصدی کمکهای مردمی به کمیته امداد بوکان

شناسهٔ خبر: 166937E3 -
رییس کمیته امام خمینی (ره) شهرستان بوکان گفت: میزان کمکهای مردمی در شهرستان بوکان در طول یکسال گذشته 2میلیارد و 320 میلیون تومان بوده است.

قادر درویشی روز سه شنبه 27فروردین 97 در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: درآمد حاصل از حدود 6هزار صندوق صدقات در ابعاد بزرگ و کوچک و متوسط که در خیابان ها، معابر، میدان های سطح شهر و همچنین منازل بوکان نصب شده است 220 میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: مردم نیکوکار در یکسال گذشته، 2میلیارد و 320 میلیون تومان به کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان بوکان کمک پرداخت کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته،34 درصد افزایش داشته است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوکان تصریح کرد: مردم نیک اندیش این مبلغ را در قالب های مختلف و در طی طرح های مختلف از جمله جشن عاطفه ها،جشن نیکوکاری، مفتاح الجنه و طرح رضوان، طرح محسنین و... به نیازمندان تحت پوشش این نهاد کمک کردند.

درویشی افزود: این میزان افزایش با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم رقمی قابل توجه است و در سالجاری نیز امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی بیان کرد: جمع آوری وجوه صندوق های صدقات در هر شهرستانی از جمله بوکان به صورت ۱۰۰درصد در همان منطقه و محل جمع آوری وجوه برای نیازمندان آن هزینه می شود.

قادر درویشی با بیان این که از هم اکنون برنامه ریزی شده است که همزمان با ماه مبارک رمضان سبد حمایتی و غذای گرم بین خانواده های تحت پوشش در سطح شهرستان بوکان توزیع شود، افزود: طرح اطعام نیازمندان همه ساله با مشارکت خیرین و حامیان کمیته امداد در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود که امسال نیز طرح اطعام نیازمندان تحت پوشش این نهاد در شهرستان بوکان به مناسبت ماه مبارک رمضان اجرایی می شود و این اطعام به صورت غذای گرم و جیره خشک می‌باشد.

درویشی با تأکید بر اینکه اجرای طرح مفتاح الجنه به‌منظور دیدار با مددجویان تحت حمایت به خصوص ایتام ومحسنین و بیماران صعب العلاج و نیازمند و تفقد و دلجویی از آن‌ها با استفاده از ظرفیت خیران و دستگاه‌ها از اولویت های کمیته امداد است، افزود: ارزش معنوی و بسیار مهم اجرای طرح مفتاح الجنه در کنار کمک خیران به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد دلجویی عاطفی از آن‌ها بوده که با هیچ شاخص مادی قابل ارزیابی نیست.

رییس کمیته امداد شهرستان بوکان به بازدید از خانوارهای تحت حمایت به همراه خیران و مسئولان اشاره کرد وگفت: در این بازدید که به همراه مسئولان و خیران در سطوح مختلف در قالب طرح مفتاح الجنه انجام می شود علاوه بر بعد عاطفی و انسانی مسائل ومشکلات مختلف خانوارها با مسئولان مطرح وکارسازی می شود .

وی با اشاره به طرح رضوان خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح جمع آوری کمک از خیرین نیکوکار جهت تامین، ساخت و تعمیر مسکن محرومان و نیازمندان جامعه است و طرح رضوان یکی از 10 ها طرحی است که برای تامین مسکن نیازمندان توسط این نهاد اجرا می شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان تاکید کرد: تامین حداقل نیازهای اساسی خانوارهای نیازمند تحت پوشش جزو اهداف کلان این نهاد است.

درویشی بیان کرد: خیرین نیکوکار می توانند کمک های نقدی خود را در جهت تامین مسکن مددجویان نیازمند به این نهاد تحویل دهند.

وی به طرح محسنین نیزاشاره کرد و گفت: این طرح با هدف حمایت مالی از کودکان با سرپرست ناتوان در حال اجراست و در حال حاضر حدود 290 نفر کودک در قالب این طرح از کمک‌های مادی مردم خیر و نیکوکار بهره‌مند هستند؛ علاوه بر این تعداد که دست مهربانی هموطنان عزیز، یاریگر این خانواده‌ها هستند، 300 کودک بدون سرپرست نیز در قالب طرح اکرام ایتام مورد توجه و حمایت  و محبت همنوعان نیک اندیش خود هستند. که جمعا 660 حامی در قالب این دو طرح در شهرستان بوکان مبلغی را به عنوان حمایت ماهیانه برای فرزندان معنوی خود پرداخت می‌کنند.

درویشی با اشاره به اینکه بوکان به عنوان سومین شهر پرجمعیت استان آذربایجان غربی طبق آمارهای رسمی دومین شهر مهاجرپذیر کشورنیزاست، گفت: مهاجران اکثریت در مناطق حاشیه ای شهر ساکن شده  و غالبا این افراد ساکن در مناطق حاشیه نشین از درآمد خوبی برخوردار نیستند و وضعیت مسکن و زندگی روزمره آنان نیز به دلیل فقر بالا مطلوب نیست.

وی تاکید کرد: کمیته امداد همیشه سعی در محرومیت زدایی مناطق محروم را دارد و از هیچ کوششی برای رفاه حال مددجویان زیرپوشش و نیازمند کمک، دریغ نمی کند.

وی گفت: در چند سال اخیر مستمری مددجویان کمیته امداد بیشتر شده است که جا دارد از تلاش و توجه نمایندگان مجلس قدردانی شود.

 

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =