پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 16D4E80F -
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: برای تکمیل این پروژه که ۱۶ سال از زمان آغاز آن گذشته، نیاز به ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

به گزارش هاناخبر ، معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه پروژه کتابخانه مرکزی در تمام استان‌های کشور وجود دارد، گفت : ۱۵ استان این پروژه را به بهره برداری رساندند، و بقیه استان‌ها با ۸۰ و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث آن هستند.

وی اظهار کرد: کتابخانه مرکز کرمانشاه تنها پروژه‌ای است که بین تمام استان‌ها کشور از سوی سازمان کتابخانه‌ها در سال جاری پروژه‌ای تعطیل اعلام شده و برای تکمیل ساخت آن بودجه‌ای اختصاص نداده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: از محل منابع سفر رییس جمهور در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه درنظر گرفته شد، اما تاکنون کمتر از ۳۰ درصد این اعتبار تخصیص داده شده و با این بودجه اندک تا ۱۵ سال دیگر این پروژه به اتمام نمی‌رسد.

حسنی‌خونسار با بیان اینکه کتاب خانه مرکز کرمانشاه سال ۸۶ با برآورد چهار میلیارد تومان اعتبار کلید خورد، تصریح کرد: اکنون بعد از ۱۶ سال ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با این تورم و گرانی برای تکمیل آن ۱۲۰ میلیارد تومان در سال جاری پیش بینی شده و با نحوه تخصص ۱۰ و ۱۲ میلیارد تومانی به این پروژه هزینه نگهداری آن هم نمی‌شود چه برسد که پیمانکاران برای ساخت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در کتابخانه‌های مرکزی ۶۹ نوع خدمت فرهنگی گوناگون و متنوع برای اقشار جامعه به تفکیک سن و سال تعریف شده است، افزود: عدم احداث این پروژه با ارزش فرهنگی اجتماعی؛ مردم استان کرمانشاه را از بسیاری از خدمات فرهنگی که دیگر شهر‌ها و استان‌ها از ساخت کتابخانه مرکزی برخوردار می‌شوند؛ محروم می‌شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به اولویت مباحث فرهنگی در استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان در مناطق حاشیه نشین زندگی می‌کنند، بیشترین آمار آسیب‌های اجتماعی داریم و همه بر آن واقفیم که ریشه بسیاری از مشکلات استان در مباحث فرهنگی است، لذا ضرورت دارد به مسائل اجتماعی و فرهنگی مانند ساخت کتابخانه مرکزی که خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بسیاری برای آن تعریف شده توجه ویژه‌تری شود.

حسنی‌خونسار، استان کرمانشاه را پر جمعیت‌ترین استان غرب کشور عنوان کرد و افزود: تمام استان‌های همجوار ما دارای کتابخانه مرکزی هستند و این برای استان با قدمت و سابقه و جمعیت کرمانشاه مناسب نیست که از این مرکز مهم فرهنگی محروم باشد.

وی خواستار پیگیری اعتبارات مصوب این ارگان در استان و سطح کشور از سوی مسئولان استان شد .

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 3 =