حضرت پور : در تلاشیم امسال صادرات سیب ارومیه را به 600 هزار تن برسانیم

شناسهٔ خبر: 1745805E -
شهردار ارمیه گفت: در تلاشیم امسال صادرات محصول سیب را به 600 هزار تن برسانیم.

به گزارش هاناخبر ،محمد حضرت پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روزانه ۱۰۰ کامیون حاوی محصول سیب از میدان خارج و به نقاط مختلف کشور و خارج از کشور صادر می شود، اظهار کرد:  ۴۰ درصد از محصول سیب به خارج از کشور صادر و ۶۰ درصد در داخل کشور مصرف می شود و این بسیار امیدوار کننده است و کشاورزان از این فرصت استفاده کنند.

وی بااشاره به قیمت سیب گفت: در حال حاضر قیمت سیب کمتر از ۵۰۰۰ تومان به فروش نمی رسد و این محصول تا قیمت ۸۰۰۰ تومان هم به کشورهای مختلف صادر می شود.

حضرت پور گفت: اگر بتوانیم ۵۰ درصد از ظرفیت تولید سیب را صادر  و ۵۰ درصد را در بازارهای داخلی توزیع کنیم، باغداران ضرر نمی کنند و در آن صورت شاهد رونق اقتصادی در این بخش  خواهیم بود.

شهردار ارومیه گفت: تمام تلاش ها بر این است که با افزایش صادرات محصولات کشاورزی از کشاورزان حمایت کنیم چرا که حمایت از آنها و رونق اقتصادی در این بخش باعث توسعه می شود. 

وی از کشاورزان درخواست کرد که محصول سیب خود را  از هم اکنون و به تدریج وارد بازار کنند چرا که هم بازار داخلی و هم بازار خارجی برای محصولات کشاورزی مطلوب است  و باغداران در این زمینه نگران نباشند و این محصول را فقط در اسفند ماه وارد بازار نکنند.

حضرت پور ابراز امیدواری کرد که با افزایش تولیدات سیب و افزایش کیفیت آنها شاهد افزایش صادرات محصولات کشاورزی به خارج از کشور باشیم.

وی خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از چرخه تولید محصولات باغی از محصولات استان خودمان باید استفاده کنیم و به همین دلیل در شیب یلدا برای پرسنل شهرداری ارومیه محصول سیب خریداری می کنیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 8 =