در مدت زمان ۶سال بالغ بر ۷۸ میلیارد دلار پول از بانکهای محلی عراق به خارج از کشور فرستاده شده است

شناسهٔ خبر: 182DD545 -
سرویس عراق و اقلیم کردستان_ دو نماینده مجلس «سوران عمر » و «علی محمد صالح» اعلام کردند: روشهای خطرناکی از پولشویی از طریق بانکهای محلی عراق صورت گرفته است. درمدت ۶سال مبلغ ۷۸میلیارد دلار از طریق ۴۸بانک به خارج از کشور فرستاده شده است بدون اینکه مشخصات فردی ارسال کننده‌های این پول مشخص باشد، چهار بانک از این لیست متعلق به اقلیم کردستان هستند.

به گزارش هاناخبر ،به نقل از «آوینه»: سوران عمر نماینده مجلس عراق و علی محمد صالح نماینده پارلمان اقلیم، با اشاره به خروج این مبلغ از بانکهای محلی عراق با انتشار اطلاعات آماری در این زمینه اعلام کردند در سالهالی ۲۰۰۹الی ۲۰۱۴ حدود ۱۲۸هزار و ۱۶۵ حواله پول به مبلغ ۲۰۹میلیاردو ۹۹۹میلیون دلار از کشور خارج شده است، از این مقدار حواله ۱۹هزار و ۹۳حواله به مبلغ ۷۸ میلیارد و ۵۸۳ میلیون دلار بدون تکمیل مشخصات ارسال کننده از طریق ۴۸ بانک از کشور خارج شده است.
این دو نماینده گفتند: بخشی از این بانکها در اقلیم کردستان  شعبه دارند و از  مبلغ یاد شده،   ۱۰میلیارد و ۷۸۱میلیون دلار آن از طریق این شعب در اقلیم کردستان بدون پر کردن فرم مشخصات فرستنده خارج شده اند که شامل بانکهای زیر می باشند:
بانک اربیل: مبلغ ۳میلیارد و ۶۱۹ میلیون دلار
بانک الشمال: مبلغ ۳میلیاردو ۹۱۶میلیون دلار
بانک کردستان : مبلغ ۱میلیاردو ۹۶۱ میلیون دلار
بانک جهان: مبلغ ۱میلیاردو ۲۸۳ میلیون دلار

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =