اعلام تخریبی ۱۳۲ واحد ساختمان در مهاباد با رأی کمیسیون ماده ۱۰۰

شناسهٔ خبر: 1852670E -
۱۳۲ واحد ساختمان در مهاباد با رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ تخریبی اعلام شد.

به گزارش هاناخبر ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری مهاباد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ۱۳۲ ساختمان در سطح شهر با رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ تخریبی اعلام شد و اجرای حکم آنها در دست اقدام است.

مصطفی محمدنژاد افزود: امسال همچنین یکهزار و ۶۴۰ مورد اخطاریه تعطیلی کار در مورد ساخت و ساز و نداشتن عدم خلافی و شاکی خصوصی در سطح شهرستان صادر شده است.

محمدنژاد، با اشاره به توقیف ماشین آلات واحدهای متخلف هم گفت: امسال ۲۱۸ مورد ابزارآلات ساخت و ساز شامل ۳۱ مورد جرثقیل، ۹ دستگاه بیل مکانیکی، سه دستگاه پمپ بتن، ۱۲ دستگاه کمپرسی و شش دستگاه میکسر توقیف شده است.

فرماندار ویژه شهرستان مهاباد هم گفت: نظارت بر ساخت و سازهای شهری توسط دستگاه های نظارتی ضعیف بوده و از طرفی اغلب نظارتها حالت بازدارندگی ندارد و تنها به گزارش تخلفات آن هم پس از ساخت محدود می شود.

حسن عباسی افزود: بازرسی شهرداری و مهندسان نظام مهندسی باید بر ساخت و سازهای طبق نقشه های مصوب و دستورالعمل قانونی درهمان ابتدا ورود کرده و از ادامه روند احداث در صورت مغایرت با نقشه اصلی جلوگیری کنند.

عباسی، با اشاره به اینکه برخی از ساختمانها دارای دو نقشه هستند، تأکید کرد: شهرداری و نظام مهندسی از صدور نقشه های اجرا و مصوب پرهیز و تنها باید یک نقشه واحد صادر کنند.

فرماندار شهرستان مهاباد، با بیان اینکه تخریب ساختمان دارای تخلف، تبعات اجتماعی به دنبال دارد، اضافه کرد: در صورت عدم ورود و نظارت ویژه به امر ساخت و ساز شاهد بی نظمی در سطح شهر و معضلات شهری خواهیم بود که امکان تغییر آن ساده نیست.

عباسی افزود: نگاه اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ نباید به سمت درآمدزایی برای شهرداری باشد و باید با تخلفات ساختمان در راستای منافع عموم و عدالت در حقوق شهروندان به صورت قاطع مقابله کرد.

گفتنی است؛ نظارت بر ساخت و سازهای شهری در مهاباد چندان کارآمد نیست و به اذعان بسیاری ماده ١٠٠ در شهرداری ها به محل درآمد تبدیل شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =