سخنرانی بابک رستم پور در ۷۰ سالگی شهرداری بوکان

شناسهٔ خبر: 18C374B1 -
سخنرانی بابک رستم پور در ۷۰ سالگی شهرداری بوکان منتشر شد.

به گزارش هاناخبر ، شب جمعه ۳ اسفند ماه ۹۷ با برگزاری مراسمی ویژه جشن ۷۰ سالگی تاسیس شهرداری بوکان گرامی داشته شد.

در ابتدای این ویژه برنامه که در سالن فرهنگ سرای سیمرغ و با حضور جمعی کثیری از مسئولان شهرستانی و همچنین خانواده های کارمندان شهرداری بوکان برگزار شد رئیس شورای شهر بوکان در سخنانی با تبریک هفتادهمین سالگرد تاسیس شهرداری بوکان اعلام کرد: خوشبختانه و پس از ۱۸ ماه از آغاز فعالیت منتخبین مردم در دوره پنجم شوراهای اسلامی در بوکان شاهد رضایت مندی مردم از اقدامات شهرداری در سطح شهر هستیم.

علی وجد قزلجی عنوان کرد: طی ۱۸ ماه گذشته شورای شهر و شهرداری بوکان با برنامه ریزی مدون و واقع گرایانه سعی کرده در جای جای شهر بوکان به انجام خدمت بپردازد که همین امر در نهایت سبب رضایت مندی از این ارگان مهم مدیریت شهری شده است.

وی ادامه داد: البته این رضایت مندی در گرو تعامل و همکاری تمامی ارگانهای خدمات رسان سطح شهر و همچنین مسئولان ارشد شهرستانی است.

قزلجی ۳ اصل قانون مندی، خرد جمعی و اینده نگری را از مهم ترین اصول شورای شهر دوره پنجم در بوکان دانست و عنوان کرد: خوشبختانه با ا ۳ اصل تا کنون توانستیم بر بسیاری از مشکلات فایق اییم.

وی در ادامه به برنامه های و پروژه های شهرداری بوکان طی سال های ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد و تصریح نمود: مدیریت پسماند از مبداء، توجه به برگزاری مناقصه ها، مدیریت آب های سطحی، توجه به حل معضل ترافیک، تکمیل پروژه زیر گذر میدان معلم، تسریع در تکمیل رو گذر میدان وحدت، مناسب سازی اماکن عمومی برای سالماندان و معلولان، دعوت از ۱۴۵۰ نفر از شهروندان برای شرکت در جلسات مختلف شورای شهر، تعمیر اساسی کارخانه اسفالت، کمک به احداث موزه باستان شناسی و همچنین موزه مشاهیر بوکان از مهمترین برنامه های شهرداری در سال جاری و گذشته بوده که امید است با قدرت ادامه پیدا کند.

در ادامه برنامه شهردار بوکان نیز طی سخنانی عنوان کرد: مدیریت شهری باید باید بروز و مسلح به قوانین مختلف باشد تا بتواند رضایت مندی عمومی را در میان مردم ایجاد کند و همچنین بتواند شهر را به خوبی مدیریت نماید.

بابک رستم پور با انتقاد از قانون شهرداری ها افزود: از زمان تصویب قانون شهرداری ها در سال ۱۳۳۱ دیگر بر روی ان بازنگری صورت نگرفته است که همین مهم سبب بروز مشکلات فراوانی به علت خلا های قانونی در شهرداری ها شده است.

وی ادامه داد: قانون شهرداری ها دارای ضعف های فراوانی است که می بایست حتما یک بازنگری کلی روی آن صورت گیرد.

رستم پور تصریح کرد: همین خلا های قانونی سبب می شود عملکرد شهرداری ها در بسیاری از جهات رضایت مندی عمومی را در پی نداشته باشد.

شهردار بوکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاسیس شهرداری بوکان در سال ۱۳۲۷ هجری شمسی گفت: با نگاهی به تاسیس شهرداری بوکان در سال ۱۳۲۷ به اهمیت این شهر بیشتر پی می بریم زیرا تنها د۲ سال بعد از تصویب قانون بلدیه در سال ۱۳۲۵ بلدیه بوکان شروع به کار می کند.

وی بوکان را شهری بسیار مهم از جهات گوناوگون برشمرد و افزود: با نگاهی به رشد جمعیت در این شهر طی ۳دهه گذشته می توان به جایگاه این شهر در منطقه پی برد.

رستم پور کرد: متاسفانه شهرداری بوکان به عنوان ارگنی نیمه دولتی و خصوصی دچار روزمرگی ویژه است و ما هنوز نتوانسته ایم از این روزمرگی خارج شویم.

شهردار بوکان عنوان کرد: این روزمرگی که ناشی از مشکلات سیاست گذاری، نیروی انسانی و طرح های جامع شهرداری ها است سبب شده که شهرداری به جای توجه به حوزه های کلان مدیریت در مشکلات روز مره خود دست و پا بزند.

وی ادامه داد: ما در طرح جامع تفصیلی با مشکلات عدیده ای رو به رو هستیم زیرا در این طرح ها هیچگونه توجه ای به ساختار بومی و محلی شهرهای مختلف کشور نشده است.

شهردار بوکان تصریح کرد: توجه به فرهنگ بومی و محلی در ساخت و سازها باید یکی از اصلی ترین قانون ها در طرح جامع تفصیلی باشد.

بابک رستم پور بسیاری از مشکلات موجود در بوکان از جمله کمبود سرانه فضای های سبز، ورزشی و … را ناشی از بی توجهی به فرهنگ بومی محلی را در طرح های جامع دانست و گفت: هر چند ما طی ۱۸ ماه گذشته سعی کریدم این نقیصه ها را با تعامل و همکاری با دیگر ارگانهای سطح شهر برطرف کنیم.

شهردار بوکان در ادامه سخنان خود با دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در بوکان تصریح کرد: متاسفانه امروز به علت تحریم ها دولت در وضعیت خوب اقتصادی قرار دارد که همین مسئله ورود سرمایه گذران بخش خصوصی را بیش از پیش لازم می کند.

رستم پور افزود: بوکان دارای پتانسیل های بسیاری جهت سرمایه گذاری است که امیدواریم طی سال ۹۸ این مهم به عنوان اولیت در شهرداری بوکان عملیاتی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت پرداختی حقوق نیروهای شهرداری بوکان عنوان کرد: متاسفانه اکنون شاهد دو ماه تاخیر در پرداخت حقوق نیروهای شهرداری هستیم که تمام سعی ما این است در آینده ای نزدیک شاهد پرداخت ها باشیم.

شهرداری بوکان ادامه داد: بی شک و بی تردید مسئله پرداخت حقوق نیروها و همچنین توجه به مسائل عمرانی از مهم ترین دغدغه های مسئولان بوکانی است که تنها با جذب سرمایه گذران بخش خصوصی و ایجاد درامد پایدار برای شهرداری می توان به این مشکل پایان داد.

وی با اشاره به تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به شهرداری بوکان طی روزهای گذشته نیز عنوان کرد: ۷ پروژه امانی و ۲ پروژه امانی از مهم ترین سر فصل های عمرانی سال ۹۸ خواهد بود.

سخنرانی مهندس بابک رستم پور شهردار بوکان در ۷۰ سالگی شهرداری بوکان منتشر شد.

جهت مشاهده مستقیم فیلم کامل این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =