174 هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه‌های کردستان رفع تصرف شد

شناسهٔ خبر: 19561196 -
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: با صدور حکم قضائی 127 فقره پرونده تخلفات رودخانه‌ای، بررسی و مطابق ضوابط و مقررات قانونی، آزادسازی شد.

به گزارش هاناخبر ، آرش آریانژاد در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: این میزان اراضی رفع تصرف شده بر اساس آرای اجرایی صادره واحدهای اجرای احکام دادگستری شهرستان‌ها انجام شده است.

وی افزود: در سال جاری براساس اولویت‌های مختلف، عملیات آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌های واقع شده در بازه‌های شهری به طور جدی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان اظهار کرد: به استناد تبصره ۳ و ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب هرگونه ساخت و ساز در بستر و حرایم کمی و کیفی رودخانه‌ها ممنوع است و این شرکت و ادارات تابعه براساس وظایف حاکمیتی که برعهده دارند نسبت به برخورد با متصرفین حریم و بستر رودخانه ها، اقدام می کند.

آریانژاد ادامه داد: با تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت و دستور قضایی میزان 158 هزار و 485 متر مربع بستر و 15 هزار و 563 متر مربع حریم رودخانه تاکنون رفع تصرف شده است.

وی به موارد تخلفات اشاره کرد و یادآور شد: این موارد بیشتر شامل خاکریزی، کشت، فنس‌کشی، احداث بنا، زراعت، تخریب بستر و دیوارچینی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان بیان کرد: از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست می‌شود جهت جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مالی ناشی از خرید و ساخت و ساز در اراضی واقع در مجاورت رودخانه‌ها، انهار و مسیل‌ها قبل از هرگونه اقدام، با مراجعه به مدیریت منابع آب شهرستان‌ها، برای مشخص شدن بستر و حریم قانونی به صورت دقیق، استعلام کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =