آغاز توزیع ماسک در قالب طرح «یک نفس همدلی»

شناسهٔ خبر: 1968FEBD -
مهدی اسدی گفت: از ۱۵ فروردین ماه طرح «یک نفس همدلی» با توزیع ۲۰ هزار ماسک در بین خانوار‌های منطقه رازوجرگلان آغاز شد.

به گزارش هاناخبر ،

مهدی اسدی  گفت: در طرح «یک نفس همدلی» براساس سهمیه اختصاص یافته وزارت بهداشت برای دانشگاه‌های سطح کشور، تعداد ۲۰ هزار ماسک تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان شد که تمامی آن‌ها در بین خانوار‌های منطقه رازوجرگلان توزیع می‌شود.


او بیان داشت: در اجرای این طرح تعدادی ماسک اهدایی خیرین از سوی اداره کل خیرین سلامت و سازمان‌های مردم نهاد وزارت بهداشت برای توزیع در مناطق محروم و کم برخوردار تحویل دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور می‌شود.

اسدی ادامه داد: در خراسان شمالی با همکاری واحد‌های تابعه ۶ منطقه استان به عنوان مناطق محروم و کم برخوردار شناسایی و مقرر شد در مجموع حدود ۱۱۲ هزار عدد ماسک در قالب طرح «یک نفس همدلی» در این مناطق توزیع شود.

او هدف از اجرای طرح «یک نفس همدلی» را تشویق خانواده‌های محروم و جلب توجه آن‌ها به لزوم استفاده از ماسک و اهمیت آن در پیشگیری از همه گیری کووید ۱۹ و همچنین کمک به خانواده‌ها در تهیه ماسک‌های مورد نیاز خواند.

 اسدی افزود : با توجه به اینکه خراسان شمالی جزو استان‌های محروم بوده و برخی از خانواده‌ها در تهیه ماسک و دیگر اقلام بهداشتی دچار مشکل هستند و با وجود اجرای این طرح هنوز در مناطق محروم نیاز به ماسک وجود دارد بنابراین از تمامی خیرین هم استانی و هموطنان نیک اندیش تقاضا می‌کنم کمک‌های انسان دوستانه و خداپسندانه خود را در قالب اقلام مورد استفاده در پیشگیری از همه گیری کووید ۱۹ در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

او افزود : خیرین محترم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۶۰۰۰۳۰۰۳۰۰ در بانک رفاه کارگران واریز کنند و کمک‌های غیرنقدی خود را نیز به منظور توزیع در مناطق محروم به اداره سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت این دانشگاه مستقر در بلوار دولت ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تحویل دهند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =