اختصاصی هاناخبر؛

فیلسوف کردستانی مشغول کارگری است

شناسهٔ خبر: 1974EABB -
دکتر عبدالله امینی دانش آموخته فلسفه غرب و ساکن روستای آلمانه در مریوان هم اکنون مشغول کارگری ساختمانی است .

به گزارش هاناخبر ، دکترای فلسفه غرب را از دانشگاه تبریز گرفت اکنون با بیکاری روزگار می‌گذراند دکتر عبدالله امینی دانش آموخته فلسفه غرب از دانشگاه تبریز و ساکن روستای آلمانه در مریوان هم اکنون مشغول کارگری ساختمانی است.

وی ساکن روستایی است که بخشی از تاریخ کوردستان است. عبدالله امینی با هزاران درد و رنج دکترایش را گرفت و امیدها داشت تا در مراکز دانشگاهی آموخته‌هایش را بازگوید، اما بیکاری مونس این روزهایش شد آلمانه جوانان خوش فکر و صاحب اندیشه بسیاری را به خود دیده اما جفای روزگار در حق آنها نامرادی بسیار کرده است و عبدالله امینی هم یکی از آنهاست.

این فیلسوف جوان که با آثار گادامر، آرنت، پوپر و دیگر فلاسفه شب را به روز رسانده حال چگونه با بیکاری روز گار می‌گذراند دردی که امروزه در همه جا سایه‌ی شوم خود را گسترانیده و مهمان ناخوانده‌ی دیارمان شده است.

دکتر عبدالله امینی ده اثر را هم در کارنامه‌اش به همراه دارد آخرین و تازه‌ترین با نام نسبت میان حقیقت و زیبایی، با نگاهی هرمنوتیک فلسفی گادامر روانه‌ی بازار نشر شده است خامه‌ی قلم دیگر یارای نوشتن درباره فلسفه خوانده‌ی دیارمان را ندارد و به همین چند سطر بسنده خواهیم کرد...

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 8 =