اختلاف قیمت، گوشت مرغ را پر داد

شناسهٔ خبر: 19C2A3C9 -
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت : اختلاف قیمت گوشت مرغ با استان‌های دیگر موجب خروج مرغ از استان شده است.

به گزارش هاناخبر ، سیروس نوروزی معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به اینکه در ارتباط با تولید مرغ مشکلی در استان وجود ندارد، گفت : در فروردین ماه بالغ بر یک میلیون و هشتصد و هشتاد هزار قطعه و در اردیبهشت ماه با رشد ۳ درصدی یعنی یک میلیون و ۹۲۹ قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان کرمانشاه افزود: دلیل کمبود مرغ اختلاف قیمت با سایر استان‌هاست و همین امر باعث خروج غیرقانونی مرغ از استان شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیاز استان جوجه ریزی صورت گرفته است، گفت: عملا در استان مرغ زنده کیلویی ۵۵ هزار تومان از مرغداران خریداری شده و با قیمت کیلویی ۷۸ هزار تومان برای مصرف کننده تعیین شده است که کمتر از قیمت سایر استان‌ها است.

نوروزی با بیان اینکه افزایش تولید و جوجه ریزی در دستور کار قرار گرفته، خاطرنشان کرد: تشدید نظارت‌ها با همکاری بسیج اصناف یکی از برنامه سازمان جهادکشاورزی استان است. 

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه توزیع مرغ منجمد از راه‌های تعدیل بازار مصرف است، تصریح کرد: در فروردین ماه ۹۳۱ تن، در اردیبهشت ماه ۳۱۴ تن و در اول خرداد ماه ۱۴ تن گوشت مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر استان توزیع شده است. 

 وی گفت: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شده است و تمهیدات لازم برای تامین مرغ در تابستان اندیشیده شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =