سه هکتار از مراتع صلوات آباد سنندج طعمه حریق شد

شناسهٔ خبر: 19CC11DD -
رئیس اداره منابع طبیعی سنندج گفت: حوالی ساعت سه هکتار از مراتع روستای صلوات آباد از توابع این شهرستان، طعمه حریق شد و سوخت.

به گزارش هاناخبر ،

محمد رئوف نصری با بیان اینکه عامل این آتش سوزی مانند بسیاری از آتش سوزی‌های دیگر نقاط استان، عامل انسانی بود که از روی عمد اقدام به این کار کرده بودند، به ایرنا گفت: گروه‌های منابع طبیعی شهرستان و استان بلافاصله در محل حاضر و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند، همزمان با این آتش سوزی، گزارش دیگری از حریق در مراتع روستای وحدت سنندج نیز گزارش شد که طی آن هم ۱.۵ هکتار از مراتع در آتش سوخت.

نصری با بیان اینکه برای مراتع از بین رفته نمی‌توان ارزش ریالی در نظر گرفت، اضافه کرد: مراتع و عرصه‌های طبیعی سرمایه و ثروت ملی هستند که نمی‌توان آن را به سادگی جبران کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی سنندج با هشدار درباره آغاز زودهنگام آتش سوزی‌ها در سال جاری یادآور شد: شروع آتش سوزی‌ها پارسال از اواخر خرداد بود اما امسال از اوایل خرداد شاهد وقوع آتش سوزی‌هایی در مراتع و عرصه‌های طبیعی شهرستان بوده‌ایم که هوشیاری جوامع محلی، بهره برداران و همه آحاد مردم را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: از ۱۰ روز گذشته تاکنون بطور متوسط روزانه یک هکتار از مراتع سنندج در آتش سوخته است و حدود ۱۰ فقره آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی را شاهد بوده‌ایم.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی کردستان، ضمن دعوت مردم به مشارکت فعالانه حفاظت از منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی از شهروندان خواست گزارش تخریب، آتش سوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه رایگان و ۲۴ ساعته ارتباطی ۱۵۰۴ گزارش دهند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =