چرا تثبیت حکم فرمانداری بوکان برای سرپرست فعلی یک ضرورت است؟

شناسهٔ خبر: 19EBF22D -
شهرستان بوکان امروز نیازمند فرمانداری بومی آشنا به منطقه، توانمند، شجاع و با رویكردی عمرانی است.

به گزارش هاناخبر ، در حالی که طی هفته های گذشته، پس از استعفای دکتر جمال خسروی روزهای زیادی بوکان به عنوان سومین شهر بزرگ کُردنشین ایران با گمانه زنی های بسیار در بلاتکلیفی بسر می برد، سرانجام لقمان خسروپور معاون عمرانی فرمانداری و کارمند باسابقه وزارت کشور با عنوان فردی بومی با حکم استاندار آذربایجان غربی به عنوان سرپرست فرمانداری بوکان منصوب شد.

 هر چند خسروی با توجه به شناختی که به عنوان یک فرماندار بومی از شهر عروسان ایران زمین داشت تمام سعی خود را بکار بُرد و در طول دوران مدیریتش به عنوان بهترین سخنور و مدیری دانشگاهی مطرح بود اما در عمل با توجه به شرایط خاص مملکت و فشارهای اقتصادی انتظاری که شهروندان از وی داشتند محقق نشد. اما با این وجود انتخاب معاونی بومی و بیشترعملگرا و نه سخنور در دوران مدیریتیش یکی از اقدامات خوب وی بود.

حال که خسروپور به عنوان سرپرست فرمانداری بوکان منصوب شده است و این مدیر بومی عملگرا با توجه به زندگی در محیط مدیریتی خود طی سالیان متمادی شناخت ساختاری بیشتری در مقایسه با مدیران غیر بومی که ماهها زمان لازم دارند تا حوزه جغرافیایی مدیریتی خود را بشناسند، دارد و اکنون که تب انتخاب فرماندار جدید بالا رفته و هر کسی خود را محق میداند تا در این خصوص اظهار نظر نماید، بهتر است مسئولان مربوطه و علی الخصوص استاندار فهیم آذربایجان غربی با تثبیت حکم فرمانداری مولفه های دیگر را کنار گذاشته تا شاهد تاثیرگذاری یک تصمیم ارزشمند برای قلب دیار موکریان باشیم.

تردیدی وجود ندارد که بوکان پیچیده ترین شهر استان آذربایجان غربی است که انتخاب فرماندار جدید در این روزها در محافل عمومی و خصوصی همواره همراه با بحث وجدل های فراوان است و در این میان شنیده ها حاکی از انتصابات غیربومی دولت در بوکان است و این در حالی است که این شهر از پتانسیل بالای مدیریتی در بین جوانان و نیروهای متخصص برخوردار است که متاسفانه شرایط خدمت در دیار خودشان برایشان فراهم نشده است و از جمله همین جوانان بدون کوچکترین تردیدی سرپرست فعلی فرمانداری بوکان است و مطرح کردن و انتصاب مدیر غیر بومی بی احترامی و توهینی آشکار به همه شهروندان بوکانی است.

بوکان و بوکانی که سرشار از ظرفیت‌های منابع انسانی است، امروز فرمانداری می خواهد که فرزند دیارش باشد . با درد مردم آشنا و در کوچه پس کوچه های شهر بزرگ شده باشد. فرمانداری که مشکلات عدیده شهروندان را درک کرده باشد قطعا می تواند برای شهر مفید واقع شود .

و نکته آخر اینکه شهرستان بوکان امروز نیازمند فرمانداری بومی آشنا به منطقه، توانمند، شجاع و با رویكردی عمرانی است که سرپرست فعلی فرمانداری بوکان نشان داده می تواند دارای چنین خصوصیاتی باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =