کشف و رها سازی ۳۳ قطعه کبک وحشی در طبیعت کامیاران

شناسهٔ خبر: 210FC2B9 -
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کامیاران گفت: در دو ماه اول سال جاری و همزمان با فصل زادآوری حیات وحش، ۳۳ قطعه کبک وحشی از متخلفین کشف و در زیستگاه‌های طبیعی رها سازی شدند.

به گزارش هاناخبر ، سامان سیفی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: فصل بهار زمان زاد و ولد حیات وحش است و شهرستان کامیاران با قرار گرفتن در منطقه حفاظت شده «شاهو» و «کوسالان» و به دلیل وجود کوه‌ها و طبیعت کوهستانی؛ زیستگاه مناسبی برای حیات وحش به ویژه کبک وحشی است.

وی به افزایش گشت‌های کنترل و پایش مناطق در این مدت توسط محیط بانان اشاره کرد و گفت: طی این مدت در هشت مورد  گشت و کنترل‌های مستمر مناطق که با رصد کامل و شناسایی محل اخفای مرکز نگهداری پرندگان انجام شد، موفق شدیم این تعداد کبک را کشف کنیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کامیاران افزود: در این عملیات‌ها ۲۹ نفر خاطی توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر و پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائیارسال شده است.

وی گفت: در این مدت همچنین یک قبضه اسلحه شکاری، ۲۱ عدد قفس، ۲۵ دسته دام زنده گیری پرندگان، ۴۰۰ متر تور ماهی گیری و ۱۳ عدد لنسر نیز از متخلفان کشف و توقیف شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =